Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 5 2600-hoz milyen ramot?

Ryzen 5 2600-hoz milyen ramot?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Adott egy konfig amit jelenleg is használok. Ami a következő:

Processzor:AMD Ryzen 5 2600 3,4ghz 6mag 12 szál +Cooler Master Tx3 Evo

Memória:Crucial Ballistix Sport LT GREY 16Gb~2933MHz CL16 DDR4

Videókártya:Aorus Radeon RX 570 4gb oc

Op. rendszer:Windows 10 Pro

Alaplap:Gigabyte AB350 Gaming AM4

Tároló eszköz:Samsung 860 EVO 2.5 250GB+WD Blue 1TB SATA3 64MB

Ház:Cooler Master MasterBox K500L

Tápegység:Fsp Hyper 600W 85+

Monitor:LG 24mp59g-p IPS monitor


A kérdésem az lenne hogy a dual channel sokat dobna a gépemen?

Jelenleg 1db 16gb-os memória modul van a gépemben, de ahogy néztem ha ez dualban lenne(2x8gb) többet adna ki magából ez a konfig játékok terén, mert főleg arra használom a gépet. Ezt a modult cseréljem le , 2x8gb-os memória kit-re, vagy kapjon magam mellé még 1db 16gb-os ugyanilyen ramot? Úgy menne dual channel , de lenne 32gb ramom amit nem nagyon használnék ki. A jövőre nézve nem lehet rossz befektetés , 23.000ft most jelenleg újonnan. Azért gondoltam erre , mert ha lecserélném és ezt beszámíttatnám , akkor is majdnem lenne ennyi a kiadásom ,menne dual channel, de nem lenne több a ramom plusz pénz ráfordítással sem. Ami szerintem nem olyan jó üzlet. Válaszokat előre is köszönöm.


2019. szept. 4. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

De nem feltétlen annyival hogy megérje neked erre költeni.

A helyedben inkább VGA-ra költenék kicsit többet, az új generációsok közül már vannak egész jók RX 5700, 1660Ti, 2060 Super amikre megérheti váltani.

De a kérdésre válaszolva inkább + 16GB RAM, most egész korrekt árakon mennek.

2019. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább eladnám és 3200MHz RAM-ot vennék.
2019. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A dual channel is dobna valamennyit, és a nagyobb órajelen ketyegő RAM is. Játékokban az nem nálad nem jelenten szerintem sokat, mert úgyis VGA limited van. Ajánlom olvass utána, hogy mi az az infinity fabric és CCX a Ryzen-nél, hogy legközelebb jobban tudj RAM-ot választani.
2019. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!