Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a CPU hőmérséklet reális?...

Ez a CPU hőmérséklet reális? Tényleg ekkora gáz a hűtő, vagy csak szimplán nem bírja ezt a nyári meleget?

Figyelt kérdés

Lenovo N500, Intel Pentium DualCore 2.16GHz proci. 170.000 volt, nem hinném, hogy ennyire silány hűtése lenne.

Nemrég feltettem a Win7-et, azóta igazából még nem nagyon telepítettem fel semmi játékot, csak a Trackmania Nations-t, amihez 1.6GHz proci kell, de ha tolom, nagyon felmelegszik a proci, forró lesz a gép és most leszedtem egy ilyen hőmérséklet mérő progit, ami ezt jelezte: [link] Ez most komoly ennyi és a hűtő a sz*r, vagy a hűtő normál, csak nem bírja a meleget? Szobámba rettenet meleg szokott lenni, 30 fok körül.

Komolyan besz*rtam tőle, félek, hogy nem fogja bírni.


Mondjuk biztos a játék teszi, mert előtte is 50-60 fok között volt, meg most a játék befejezése után 5 perccel megint csak 58 fok... de akkor ennyi erővel ne is játszak, csak passziánszt, mert megolvad a gép? :S


2010. júl. 13. 21:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy nem folyamatosan megy játék közbe a hűtő, csak néha beindul, olyankor belaggol a játék is keményen.


Előtte nem volt ilyen problémám olyan géppel sem, aminek ennél erősebb CPU kellett...

2010. júl. 13. 22:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elég gáz a helyzet. Mindenféleképpen vegyél egy hűtőt :S, ha nem is a hűtő a hibás, hűvösebb lesz a proci és nő az élettartama is :)
2010. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Takarítsd ki a géped belül, a sok portól is lelassulhat a ventilátor. Lehet nem az a gáz, de nem vesztesz semmit.
2010. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
vegyél egy izmos hűtőt! télleg jót vegyél, megéri! az tuti lent fogja tartani(ha hangos is lesz picit) de megéri az a kis zaj a proci védelme érdekében!
2010. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor azt szoktuk írni, hogy a laptop nem játékra van kitalálva, akkor el vagyunk küldve melegebb éghajlatra, mert "dehát ez gamer laptop"...

Az történik a laptopban, hogy ha melege van, akkor visszaveszi a teljesítményét (frekvenciáját) a procinak. Ezért szaggat a játék ilyenkor. Az 50-60°C egyébként teljesen üzemi hőmérséklet egy asztali procinak, laptopnál is lehet ennyi, csak ő itt már elkezdi szépen visszafogni magát, elég pici hűtése van, és még annyi hely sincs a levegőmozgásra mint asztalinál. Lehet kapni direkt laptophűtésre kitalált tartókat, amiken plusz ventillátorok vannak, és segítik a hűtést. Ezzel szépen közelítesz egy asztali gép felé. Egy 170k-s laptop árából elég komoly, igazi "gamer PC"-t lehet(ett volna) összehozni...

A Word/Excel/böngésző kombóval nem lesz gond egy laptopnál. Mert arra találták ki.

2010. júl. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: ha tényleg csak "Word/Excel/böngésző kombóra" találták volna ki a laptopokat, akkor nem lenne egyesekben 320GB HDD, 2GB RAM, 3.0GHz proci, és még sorolhatnám. Hanem elintéznék 70GB HDD, 512MB RAM és 1.6GHz procival.
2010. júl. 14. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!