Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék Notebookon vásárlásán...

Farkas Ákos26 kérdése:

Játék Notebookon vásárlásán gondolkozok,2 típus között vacilálok, Lenovo vagy Dell?

Figyelt kérdés

2 modell között vacilálok, az 1. Lenovo Legion Y740 a 2. pedig Dell G7 17.

Mindkettőnek szinte azonosak a paraméterei, kis dolgokban különböznek.

17 Colos kijelző, Intel Core i7 9750H, NVIDIA GeForce RTX Max-Q 2070 8GB GDDR6, RAM 16GB DDR4, 1 TB vagy 512 GB kapacitású PCIe M.2 SSD (Class 40)

Ti melyiket választanátok? Egyik márkát sem nagyon ismerem, ezért kérném a segítségeteket.



2019. aug. 24. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Lenovo-t semmiképp sem ajánlom. Sajnos anno hagytam magam rábeszélni erre a kínai ipari hulladékra, és vettem egyet 190 ezerért.

1,5 évet sem bírt nálam mielőtt végleg megadta magát az alaplap. A családban egy szintén másik Lenovo laptop ment tönkre 2 év alatt, szintén alaplap hibával (aki ajánlotta nekem :D).

Hardver hibák mellett a másik, számomra negatívum az iszonyatosan gagyi és vacak ház. Tipikus kínai. Mikor a kinyitod nem az az érzés fog el hogy egy minőségi gépen dolgozol, hanem érezni a silány kínai mérnöki tervezést.

Nem kellett fél év sem, hogy lekopjon a gyakran használt billentyűkről a festék. Ahova a csuklód támasztod gépelésnél a gagyi fém hatású festék pár hónap alatt lekopott a műanyagról. Szóval ilyen full kínai az egész, így tudnám jellemzeni.

2019. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
Feltétlenül laptop kell? Ha hurcolod, akkor oké. Egyébként meg nagyjából kétszer ilyen erős kijön asztali gépben gondolkodva tokkal-vonóval, csúcskategóriás kiegészítőkkel.
2019. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, inkább laptopban gondolkozok, egy hogy hurcolom is a másik a hely miatt, nincs már helyem asztali gépnek, monitorral asztallal, mindennel együtt. Úgyhogy ezért is gondolkozok ibkább laptopban.
2019. aug. 25. 14:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Ennyire gagyi lenne a Lenovo? Csak az olcsóbb kategória vagy a drágább kategória is ilyen lehet? Nekem most Asus-om van, már több mint 5 éves de még semmi komolyabb baja, kívülről is mint az új, pedig sokat használom, de azért már kicsit elavult az újabb játékokhoz :) Dell az Amerikai azt tudom.
2019. aug. 25. 14:34
 5/6 MGéza ***** válasza:

Akkor vegyél ASUS Rog strixet, árban kb picit több mint a Dell, de sokkal olcsóbb mint a Lenovo, a proci igaz egyel régebbi generáció, de kb semmit se fog számítani:

[link]

2019. aug. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Lenovo egy hulladék. Aki vett az ismeretségi körömből, szinte mindenkinek megjárta a szervízt... Én Dell G5-öt vettem tavaly és meg vagyok vele elégedve.
2019. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!