Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez így megfelelő? Processzor...

Ez így megfelelő? Processzor hűtés.

Figyelt kérdés

Igazából problémák voltak a hűtéssel, állandóan 80 fok fölött ment, főleg ebben a melegben a processzor. Hiába takarítottam ki + hűtőzsír semmit nem értem el vele.


Sajnos nincs pénzem zsír új hűtőre, sajnos még olcsóbbra se.

Ekkor nézegettem és rájöttem, hogy pontosan illeszkedik rá az egyik épp használatlan gépház hűtőm. Gyors lekaptam a bordáról az eredeti ventillátort, és rácsavaroztam a gépházhűtőt (8cm, pontosan illeszkedik rá). Igazából arra jutottam, hogy 80-88fokról, sikerült alaphelyzetbe 66-68fokra hoznom terhelésnél max 78 (persze ezek az értékek a kánikulában vannak, mikor az a hűvösebb 22-23fok volt, akkor 54-65fokig melegedett.)


A kérdésem:

Szabad-e így hosszútávon használni?

Hogy tudnám pl azt beállítani, hogy ha nagyobb a hőmérséklet jobban pörögjön a ventillátor? Vagy akkor túlhajtaná és tönkre menne? (Átlagosan 2600-2800rpm)


Válaszotokat előre is köszönöm!


2010. júl. 13. 17:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
olvass utána: Peltier effektus
2010. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!