Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó billentyűzetet tudnátok...

Jó billentyűzetet tudnátok ajánlani, lehetőleg 20K alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos elromlott az eddigvolt olcsó billentyűzetem, ugyanis kipattintottam a billentyűket tisztításra. Ezt textilzsákban szoktam végezni (sapka, kispárnahuzat, száraztészta tartó zsákocska, tornazsák, stb): beteszem a mosógépbe a ruhák közé, és rendszerint teljesen tisztán kerülnek elő onnan a billentyűk a mosás végeztével. Csakhogy legutóbb arról megfeledkeztem, hogy a mosógépet előzőleg 90 C fokra állítottuk az ágyneműk mosásához. Ezt a hőmérsékletet láthatóan nem bírták a hőre lágyuló műanyagból fröccsöntött billentyűk, és ha nem is mindegyik, de jó részük szabad szemmel láthatóna is eldeformálódott annyira, hogy a helyükre visszapattintva már nem funkcionálnak. Így a még régebbi XT billentyűzet került elő ideiglenesen. Ez azonban kényelmetlen, alaposan oda kell csapni az egyes billentyűkre, és minekután elég sokat gépelek szeretnék újat beszerezni most már. A sokat gépelők számára egyik legelőnyösebb billentyűzet több weboldal tanulsága szerint is a "Logitech G513" modell volna, ennek ára azonban majd 50.000 HUF, amiből már majdhogynem egy új kis számítógép, vagy egy olcsó laptop is kitelne (pl Atom processzoros SnugBook). Maximum úgy 20.000 Ft-ot tudnánk egy billentyűzetre áldozni, hiszen még új egérre is szükségünk lesz hamarosan, valamint játszani nem igazán szoktunk, tehát a mostanában divatos úgynevezett Gamer billntyűzetektől tartózkodnánk. Kérdés, hogy ennyiért lehet-e megfelelőm kényelmes gépelődést lehetővé tevő billentyűzetet kapni. Mi a helyzet a tisztítással? Évene 2-3 alkalommal ki szoktuk pattintani a billentyűket csavarhúzóval alányúlva, hogy elvégezzük a fent említett mosást a textil zacsiban. Véleményünk szerint csak így lehet őket megfelelően tisztán tartani, hiszen több családtag is használja, gépel rajta olykor, óhatatlanulk koszolódik, fertőző ágensek telepedhetnek meg rajta (körömgomba, bakteriálisok, vírusok melegágya). A csatoló felület lehet pl PS/2 vagy akár USB. Vezeték nélküli billentyűzetünk még nem volt, erre a mi matuzsálemi korú asztali PC-nk nemigen alkalmas, nem tartalmaz blootooth vezérlőt. Melyik márkát vagy modellt ajánlanátok jó szívvel?

2019. aug. 4. 11:34
 1/2 eVoLNT5 ***** válasza:
100%

Akár gamelsz, akár nem a mechanikus billentyűzetek ellenálóbbak meg konstrukcióilag is jobban vannak felépítve ezért drágábbak, de 20 alatt is találni jókat, én a-z olcsóságról vettem egy 60%-os billentyűzetet most is arról írok, bár sok idő amíg ki szállítják.


magyar boltból ajánlom a redragon rgb-s billentyűzeteket, vagy bármilyet ami rgb-ben világít és olcsó Outemu kapcsolói vannak, Cooler Masternek is vannak nagyon jó billentyűzetei. Esetleg keress rá a nagyon-outlet weboldalra, vannak jó cuccok ott jó pénzért. vegyél mecha billt. Cooler Master személy szerint az egyik legjobb, de vannak variánsai is olcsóbban, tök mindegy csak mechanikus legyen, évtizedekig is kihúzzák.

2019. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ez van, és nagyon szeretem: Gamdias Hermes M3

(mechanikus, alacsony profilú, aránylag halk, mégis borzasztó jó rajta gépelni.)Árban pedig már akár egy kicsivel egy huszas alatt beszerezhető. Attól még, hogy nem gamelsz, szerintem nagyon jó választás. Nézz utána, természetesen nem muszáj ezt venned, csak egy tipp.

[link]

2019. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!