Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » C meghajtó tele miközben...

C meghajtó tele miközben nincs rajt semmi?

Figyelt kérdés

Előre is megköszönöm ha valaki tudna nekem segíteni.

A gépekhez alap szinten értek, de ha valaki elmagyarázza mit csináljak megoldom :)

C meghajtó egy nem mai darab, de tökéletes 120-as Kingston Hyperix Savage ssd, csak a rendszer van rajta, néhány dokumentum mégis tele van. Felszabadítottam nagy nehezen 1gb-t tegnap de mára eltünt. Vírus lenne? Most leszedtem a Microsoft securityt.

A felhasználó mappára jelez 44GB-t, ha belemegyek minden mappát kijelölve már csak 1gb-t tartalmat jelez.

Köszönöm elore is.


2019. júl. 31. 14:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy leírás szerint a lemezkarbantartóval töröltem az ideiglenes fájlokat (30 gb), de még mindig furcsa, a maradék kb 70gb-t foglalna el az oprendszer? win7, más program nem sok van, a maradék csak dokumentumok, képek
2019. júl. 31. 14:52
 2/6 hix3r válasza:
100%
Ingyenes programmal meg lehet nézni milyen fájlok és hol foglalják a helyet a rendszer, illetve rejtett mappákban is. Keress rá a WizTree Portable szoftverre. Ez átnézi az SSD-t és ábrázolja neked mi hol foglal a területet.
2019. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2019. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rejtett fájlok megjelenítését pipáld be. Talán csak bujkálnak előled az adatok.


A rendszer létrehoz lapozófájlokat amire tekinthetsz úgy mint a RAM meghosszabbítása. Hibernáláskor is diszkre íródik ki a memória tartalma, ennek is van lefoglalt helye.


A Windows 10 Storage/Tárhely beállításoknál kilistázza, hogy mennyit foglalnak a szoftverek és a nagyobb fájlok. Ha részletesen szeretnéd átnézni a meghajtót akkor a WinDirStat vagy TreeSize szoftverek segítenek megmutatni, hogyan néz ki a fájlrendszered.

2019. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

A windóz magától terjeszkedik. Senki sem tudja, mivel foglalja a helyet, de a telepítéstől kezdve folyamatosan egyre nagyobb a helyigénye. Ha kikapcsolsz minden frissítést, akkor is, de ha bekapcsolod, akkor különösen. Csak úgy szabadíthatsz fel helyet hosszabb távon, ha leformázod a rendszermeghajtót és újratelepíted a windózt.

Amúgy a Micro$oft Security semmire sem jó.

2019. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Kaptam segítséget. Mindenkinek szép napot :)
2019. aug. 1. 07:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!