Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Filmek összetömörítése 1CD-nyi...

Filmek összetömörítése 1CD-nyi méretűre milyen programmal és _hogyan_ lehetséges?

Figyelt kérdés

Bemenet: tetszőleges méretű kb. 2 órás film .iso DVD vagy tömörített .avi formátumban.


Kimenet: 1CD-nyi méretű (700Mb), szgépen nézhető film .avi formátumban.


Tisztában vagyok vele, hogy a minőség romlik. Nem érdekel. A legfontosabb, hogy 1 CD-n férjen el a film és a rendelkezésre álló megoldások közül persze a legjobb minőséget adja.


Fontossági sorrend:

1. Méret

2. Minőség

3. Gyorsaság


2010. júl. 5. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Dvd esetén előbb avit készítesz. Ott ha szerencséd van és úgy állítod be, egyből 700MB-os lesz az avid. Én a FairUseWizard-ot használom, de sok más rippelő van.

[link]

A másikra kérdésre megoldást az Ashampoo kínál. [link]

2010. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. A FairUse-ra közben már rátaláltam, ki is próbáltam és tényleg szuper!


A másodikat (.avi -> .avi) AshampooMovieShrinkBurn2 is letöltöttem, megpróbáltam, a méret jó, de elszúrta a hangot.:( Gyakorlatilag csak sistergés lett belőle. Itt vannak az adatok:


Bemenet:

-Format: 8192

-Bitrate: 384kbps

-Rate: 48000 Hz

-Channels: 2

-Selected codec: ffac3


Kimenet:

-Format: 85

-Bitrate: 128kbps

-Rate: 44100 Hz

-Channels: 2

-Selected codec: mp3

2010. júl. 5. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre csak tippem van. Próbáld meg feltenni az ffdshow-t, hátha segít. VirtualDub-bal kivághatsz kis daradot az avi-ból, hogy a gyakorlás nem tartson sokáig. Max leszeded, ha nem segít.

Eszembe jutott még ez, de nem használtam. [link]

2010. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Áááá, az ffdshow-t még a VirtualDub környékén felraktam. Fenn van már egy zsák codec és sallang:)


Ja persze, eddig is úgy csináltam, hogy ne kelljen 3-4 órát várni, míg kiderül, hogy nem műk. Nem vágtam le semmit, hanem az egyik film mellett volt egy 1 perces sample file, azt használtam (19M).


Bepipultam. Nekiestem a tesztelésnek, de nagyon:) Széttúrtam a webet és leteszteltem 15 progit 2 körben. Ha érdekel az eredmény, írj egy email-t, elküldöm szívesen. Vagy írok majd egy cikket róla...:)


Mire az első körön túl voltam, akkor írtad az AviReComp-ot. Ez lett a 16.! Apám, ez a legtutibb! Google miért nem dobja ki? :((( Recompress a kulcsszó:)


Na mindegy. Sokat segítettél, nagyon köszönöm!

2010. júl. 6. 23:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!