Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógépet szeretnék venni,...

Számítógépet szeretnék venni, de nagyon nem értek hozzá. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Használni persze tudom. Csak azok az infok, amik meg vannak adva, nekem a világon semmit nem jelentenek. Kérném, hogy aki valóban ért hozzá, adjon nekem tanácsot, melyik lenne a megfelelő.

Elsősorban netezésre szeretném használni, meg tanulásra, videókat nézni, zenét hallgatni, msn, letöltögetés, ilyesmik.

Nincs mindegyikről ugyan annyi adat, csak azokat másolom ide, amiket maguk az eladók megadtak a gépekről.

1.

Dell GX 270 Tower, garanciával 22.800.-

használt

memória: 256 Mb DDR RAM

processzor: Intel P4-2260 Mhz

merevlemez: 20Gb (40Gb lemezzel plusz 1000Ft)

CD meghajtó, floppy (CDRW-DVD comboval +2000Ft)

alaplapi integrált hangkártya, Sound Max

Intel 10/100 Mb hálókártya

Intel 865 chipset, videókártya integrált, max 128 Mb dinamikus memória

8xUSB (6 hátul, 2 elöl), soros és párhuzamos port

Windows 2000 Professional COA matrica


2.

T-Systems P4 PC 2.8 GHz 19.900.-

ATX állóház, előlapi kivezetésekkel

Táp: QTechnology 300W, aktív PFC

alaplap: ASUS P4P800-VM/S*

CPU: 2800 MHz, 800 FSB Intel Pentium4, S478, Northwood mag, Hyper-Threading

RAM: 2x256MB 400MHz DDR Dual-Channel

HDD: 1x40GB/7200 rpm/ATA 133 Maxtor

Optikai meghajtó: 52xCD-Rom

VGA: Intel Extreme Graphics 2

Hang: 5.1 audio


3.

IBM NetVista P4 1.8 GHz 15.000.-

használt

IBM NetVista 8313-61G, fekvő ATX házban

P4 1.8 GHz (nem Celeron) 512 M (2x256 M)

DDR 266 RAM, 40G HDD, CD-ROM, 1.44 floppy

230V tápkábel

AGP csatlakozó az alaplapon, IBM rev 1.2

intel chipset, 2 db DDR RAM slot, 4 USB, 2 SERIAL, 1 LPT, 1 LAN, 1 hangkártya, 1AGP, 3 PCI, 2 IDE, 1 floppy

Kívánságra CD-ROM, DVD-ROM vagy LG DVD-RW is kérhető felár ellenében +1000; +1400; +5000



Melyiket válasszam?


2008. nov. 8. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2. variációt választanám, ha ezek közül kellen választani, és vennék mellé még egy használt videokártyát 5-6000 Ft-ért...
2008. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a másodikat választanám, és még vennék hozzá egy DVD írót is, mivel az csak CD-t tud olvasni, és videokártyát is.
2008. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
En a 2.-ot valasztanam hiszen egyertelmuen erosebb a tobbinel
2008. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor ezek szerint mindenki azt mondja, hogy a második a legjobb ezek közül. Na én ezt magamtól sose tudtam volna eldönteni, kb. azon a szinten vagyok, hogy nekem az tűnik jobbnak, amelyik kívülről szebb. Ezért is fordultam inkább hozzátok :)

Ha megveszem, kb. mire számíthatok? Úgy értem, mennyire lesz majd gyors? A mostani gépem egy ősrégi Dell laptop, olyan szinten lassú, hogy gépelek, és csak jóval később látom azt amit leírtam :S Vagy pl. ha a Youtube-on zenét akarok hallgatni, akkor csak úgy nem akadozik, ha a videót nem nézem, hanem leviszem az ablakot alulra, mert a kettő együtt már sok neki. Jövőre egyetemre megyek és ugyebár a tantárgyfelvételt a neten kell intézni, és félek, hogy ez a gép nem birkózna meg a feladattal.

2008. nov. 8. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

A szövegszerkesztés és a youtube videok gond nélkül fognak menni rajta. Az újabb játékokat már nem fogja vinni. Zenehallgatásra, MSN-re, böngészésre, töltögetésre elég gyors lesz. Az meg, hogy kívülről hogy néz ki az a gyorsaság szempontjából semmit se számít. De azért ezek a gépek közül elfogadnám akármelyiket :D

[link] Nagyon jól vannak összerakva.

2008. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jön ide az Alienware, a szarrámodolt elitkonfogjaival? :S


Egyébként meg valóban a második konfiguráció a legjobb, a DVD író bele meg párezer forintból kijön, viszont nem látom értelmét új videokártya vásárlásának, hiszen nem játékra kell.

2008. nov. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Játékhoz nekem nem nagyon kell, én nem szeretem ezeket az újabb játékokat, inkább netezni szoktam. Köszi szépen.
2008. nov. 9. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Netezésre a legolcsóbb is jó , de én is a 2. vagy a 3.-at választanám.

(az első nagyon drága a kofighoz képest.

2009. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!