Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az egyik gépem bekapcsolásakor...

Az egyik gépem bekapcsolásakor ez az üzenet fogad: unmountable boot value / és arról "magyaráz" még, hogy csökkentett módban indítsam, de azt sem engedi. Mit lehetne ezzel kezdeni (újratelepítés nem segít)?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 13:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést. *volume
2010. jún. 28. 13:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sérült a filerendszer / partíció, ami miatt a kötetet nem tudja "mountolni", azaz nem látható számára a boot (indító) kötet, így nem tudja folytatni az indítást. Nem feltétlen kell újratelepíteni, lehet, hogy egy szimpla javítás (telepítő cd/dvd) segíthet rajta. Inkább az lehet érdekes, hogy ezt mi okozta (vírus, egyéb szoftver, fizikai sérülés / lemezhiba). Érdemesebb inkább az egészet újratenni.
2010. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Legtöbbször nem vírus okozza ezt. Egy áramszünet vagy "gyorsított kikapcsolás" inkább előhozza. Javítókonzollal (telepítőn van ilyen) chkdsk /f helyrehozza.
2010. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Éppen ebben a percben indítottam el. Köszönöm a válaszokat. Az újratelepítés semmit sem ért.

Sok volt mostanában az áramszünet. :s

2010. jún. 28. 13:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Lefutott. Nem ért semmit sem. Mit tudok még tenni? =/

A bootcfg /rebuild sem fut le.

2010. jún. 28. 13:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Lépj be a BIOS-ba, és Load Optimised Defaults, vagy valami ilyesmit kéne keresni. Hogy ez megoldja-e, egyáltalán nem biztos, egy próbát megér.
2010. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a chkdsk /f-nél az X: meghajtón voltál, akkor chkdsk c: /f kell, vagy előtte egy c:-tal átmenni a c:-re.
2010. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már meguntam a particionálgatást, utolsó alkalommal mikor telepítéssel próbálkoztam, csak egy meghajtót hagytam.

A chkdsk azon futott le.

2010. jún. 28. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!