Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen megbízható helyre...

Milyen megbízható helyre menthetem el az adataimat?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy a cd-dvd lemezek élettartama mindössze 6-7 év.

Ez szar ügy.

Rengeteg filmem,játékom,zeném van kiírva és semmi kedvem újraírogatni bizonyos időközönként.

Gondoltam,veszek merevlemezt külön erre a célra.

De az is tönkremehet, nem ?

Persze a merevlemez is sérülhet de ha operációs renszert nem rakok rá akkor viszonylag nagyobb biztonságban van (gondolom én).

Egyébként a vinyónak van élettartama? Olyasmi mint a lemezeknek ?


2008. nov. 6. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Tökéletes biztonságban úgyse lesznek soha. A fontos adataidból csinálj biztonsági másolatot, akkár többet is, írd ki dvd-re, tárold a winyón stb. Az összes adathordozó úgyse megy tönkre egyidőben.

Azt meg tapasztalatból tudom neked mondani, hogy a zene, játék stb. ami a dvd-n porosodik, az úgyse fontos, csak amolyan hátha jó lesz még egyszer kategória. Amit meg nap mint nap használsz, az úgy is szemelőtt van, arra meg úgy is vigyázol.

2008. nov. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van 10 éves cd-m, dvd-m is, és kutya bajuk, nem mennek azok olyan könnyen tönkre. Ha hosszútávra gondolkodsz, akkor sokkal nagyobb "probléma" a technika fejlődése. Gondolj arra, hogy régen floppyra mentettünk mindent, ma meg már nem is árulnak olyan gépet, amibe bele lehet tenni a floppyt. Ki tudja, a cd-k, dvd-k mikor jutnak hasonló sorsra, ha feltalálnak valami modernebb tároló- és lejátszóeszközt.
2008. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hintalow ***** válasza:

A vinyó azért kicsit tovább tart, mint a lemezek, főleg ha csak tárolsz rajta, esetleg nem is a gépben van, tehát nem pörgeti állandóan. A régi vinyóm még megvan, quantum, 3 gigás, no bad sector, több mint tíz éve éldegél, mondjuk ebből az aktív használat kb 6 volt.

Az egyik válaszolónak: nekem is van több olyan cd-m ami 10 éves és még megy. a 80-ból 2 db. Erre azért nem nagyon lehet építeni.

Jatényleg, hogy lehet neked 10 éves dvd-? Írott? Szerintem ahhoz gyengén millernek kellett volna lenned, hogy 98'-ban dvd írogass :D

Ha esetleg gyári, akkor pedig az más tészta, azok teljesen más eljárással készülnek, tényleg kibír egy életet.

2008. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha a gépben van és nincs használatban akkor is pörög ?

Akkor inkább külső merevlemez.

2008. nov. 7. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:

A nekem válaszolónak:

nem írott, hanem gyári cd-m, dvd-m van régi, mindegyik kifogástalanul működik.

2008. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!