Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudnám megtanulni, hogy...

Hol tudnám megtanulni, hogy milyen a jó laptop?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy laptop vásárláskor én is eltudjam dönteni, hogy melyik a jobb, vagy éri meg jobban, mert jelenleg ez számomra elég zsákbamacskaszerű döntés.
2018. aug. 25. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgass sok fórumot a témában. Ha tudsz angolul az soakt segíthet. Linustechtips, GURU3D, Toms'hardware. Én ezeket szoktam olvasni.
2018. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az usanotebook.hu oldalán kivesézik a témát rendesen.Nagyon rágd át,mert ugye laptopot nem egy évre vesz az ember.Dell-HP-Asus.Ezek közül szemezgess.:)
2018. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Bontsuk részekre a kérdést!

Egy számítógép több fontos részegységből áll, soha nem lehet egyben értékelni az egészet. Külön-külön kell eldönteni, hogy X része vajon jó-e vagy sem?

Ezt pedig "megtanulni" igazából tapasztalati úton, illetve folyamatos tájékozódással lehet. Nincs olyan tankönyv, ami arról szól, hogy milyenek egy jó számítógép adatai. Már csak azért sincs ilyen, mert kb. évente szükséges lenne aktualizálni, a számítástechnikai szférában ugyanis brutális gyorsaságú az elavulás.

A tapasztalatszerzésben előny, ha több géppel is dolgozol (és természetesen megnézed mindegyiknek az adatait), így lesz némi összehasonlítási alapod arról, hogy mi mire elég. Meg időnként néha nézd meg a feladatkezelőt, hogy mi mennyi RAM-ot eszik, ebből már tudsz egy durva becslést adni arra, hogy mekkora RAM-mennyiség mire elegendő, azaz mennyire mondható jónak. Vagy amikor telepítesz egy játékot, gyorsan kiszámolhatod, hogy az a merevlemez mekkora hányadát fogja elfoglalni? Ez azért megint mond valamit az adott merevlemezről.

A grafikus teljesítmény viszont jóval kevésbé (illetve kevésbé látványosan) mérhető, de mondjuk ha megnézed, hogy egy adott gépen melyik játék hogyan fut, az azért tud egy viszonyítási alapot adni.

Na meg: érdemes a hepigeny.hu oldalon nézegetni, hogy melyik aktuális játéknak mik az igényei. Ez szintén egy jó kapaszkodót ad arról, hogy hol jár most a technika.


Egyébként meg: nincs egyetemes szabály. Hogy mi mennyire jó, az a felhasználástól is függ. Egy irodai gép, vagy mondjuk egy kutatóállomás adatfeldolgozó gépe, vagy mondjuk egy szervergép lehet tök jó úgy is, hogy csak egy alapszintű integrált grafikus kártya van benne. Ugyanez otthoni, gamer gépnek egyszerűen alkalmatlan lenne. De mondjuk egy hiperszuper gamer gép meg valószínűleg hálózati kiszolgálnak lenne alkalmatlan (vagy legalábbis kissé gyenge), mivel lehet, hogy annak túl kicsi a vinyója, ráadásul nincs is alaplapi RAID-támogatás benne, meg két hálókártya...

Én napi szinten dolgozok (mármint munkahelyen) két olyan (szerver)géppel, melyek összértéke kb. egymillió forint, de még egy tízéves játékot sem tudna élvezhetően elfuttatni, mert nincs benne dedikált VGA. Arra tökéletesen alkalmatlanok ezek a gépek. Amire viszont használjuk, arra mindkettő csillagos ötöst kapna.

2018. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget és az ajánlásokat.:) Most segítséggel egy HP-t vettem, de utána fogok nézni, mert még a jövőben hasznos lehet.
2018. aug. 26. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!