Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha néha lefagy minden, a gép...

Ha néha lefagy minden, a gép milyen jogon nem adja be a feladatkezelőt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 15:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%
ne utánozz, utolsó :@ xd
2010. jún. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

még ennyi paraszt :D szuperokos 14:08 és társai:

- a fagyás jelensége az amikor a géped nem reagál, mintha minden mozdulatlanul odafagyna a képernyődre, ez többnyire aktív (processzorzabáló) várakozásból ered, nem pedig szabálytalan művelet miatt :D az a rendszer összeomlásához is vezethet, míg a fagyás csak várakozás, amiből nem tudod kizökkenteni a rendszert

- a holtpont (deadlock) aktív (processzortakarékos) várakozásban ragadt állapot is lehet, ami csak egy adott programon belül is jelentkezhet, nem feltétlen jár fagyással, csak egy adott folyamat válik működésképtelenné

- a kék halál leginkább rosszul megírt illesztők miatti hardverhiba esetén jelentkezik, az nem lefagyás, hanem kék halál.. külön neve is van, de azért okoskodj, fszom

- a vírusos válasz gazdájának is fekete pont, ugyanis egy vírust nem fogsz a feladatkezelőben felismerni, akkor se ha nem vagy egységsugarú felhasználó, mint ahogyan a legtöbb uninformatikus aki ide jár hazudni.. annál jobban elbújnak, semmilyen fenyegetést nem jelent a feladatkezelő rájuk nézve, mire kilőnéd, már rég hazavágta a géped

- végül a kérdésre: miven a windowsok prioritásos ütemezőt használnak, elég ha egyetlen folyamatosan dolgozó folyamat prioritása magasabb legyen a feladatkezelő megjelenítésénél, és voilá, csomó időbe telik mire processzorhoz jut

2010. júl. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Kedves utolso hozaszolo (01:47)


A virusos ugyben tett megjegyzesed a fekete pontos, nem az amire te celoztal. En mar evek ota nem hasznalok virusolot semilyent, es igy is a virusok 90% -at sikeresen felismerem, es kiirtom. Olyan gepeket m,entettem mar meg, amirol majdnem minden informatikus mar lemondott.

Ja, es nemreg a SirCam es Klez virusokat meg azelott felismertem, es meg tudtam menteni szamtalan rendszert mielott meg aa Symantec es Bitdefender kihozta volna az 'ellenszert' (meg a megjelenesuk napjan!). Es semilyen antivirust nem hasznaltam, csak a feladatkezelot, a windows 'safe mode' -jat no meg a -fekete pontos- eszemet :)


De hogy visszaterjunk a temara, a sulyos virusfertozes is tud okozni lefagyashoz naguyon hasonlo allapotot: annyira leterheli a gep eroforrasait, hogy egyszeruen nem tud reaglani a gep semmire sem mar, vagy csak percek mulva. Na de te varsz 4-5 percet, mig egy gombra valo kattintas utan a gomb megnyomodik ?

2010. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

1:47 commentezö:

Abban nincs igazad h a feladatkezelö(vel,ben...)nem lehet a virust felismerni(azaz észrevenni)

Ha a feladatkezelöt futtatni akarod s azt irja ki h "A FELADATKEZELÖT LETILTOTTA A RENDSZERGAZDA",akkor már a géped egy igen erös virust kapott amit semmilyen virusírtó nem pusztitt el!Hanem a rendszert kell ujratelepitsd!!!

2010. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves Vírusirtó! (11:03)


"Messziről jött ember azt mond amit akar" de tiszteletből nem röhöglek képen, mert mi van ha igaz amit írsz (vagy legalább Te elhiszed magadról). Mielőtt kifejtem a hitetlenkedésem alapját, hozzáteszem: vírus témában nem vagyok szaki, mindössze egy (mérnök) informatikus hallgató.

- Vírus a rendszer bootolása közben is betöltődhet/futhat, megnézném ahogyan ezt időben felismered..

- Lehet, hogy a "vírusvagyok.exe" folyamatot észre lehet venni a feladatkezelőben, de pl. svchost.exe annyi fut amennyi akar..

- Egyáltalán miért hiszed, hogy vírus csak egy látható folyamat lehet, amit ha kilövünk akkor jóság lesz? elmondok valamit, de Neked biztos nem lesz újdoonság, ha ennyire pro vagy: a modernebb víruskeresők a gyanúsnak vélt kódrészleteket a rendszer előtt egy saját virtuális gépen tesztelik, aminek az eredménye alapján eldöntik, hogy az adott kód ártalmas vagy sem. Szerinted szarakodnának ezzel biztonsági szakemberek ezrei, ha a feladatkezelővel is boldogulni lehetne? Szerintem nem.



Kedves 20:13!


Igen, ha ezt írja ki, és nem Te tiltottad le, akkor valszeg egy vírus volt.. Éljen.. Ezzel az a gond, hogy csak azokat a vírusokat lehet felismerni amik tiltják a feladatkezelőt. "Az én időmben" a vírusoknak még volt jobb dolguk is mint a feladatkezelőt baszogatni.. Ráadásul ha igazán tökösen megírt vírus lennék, le se tiltanám a feladatkezelőt, mert akkor még a laikusoknak is feltűnik, hogy valami nem stimmel. Ez pedig elég amatőr vírusra vall.



Tisztelettel: 01:47

2010. júl. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

1:47:


Mikor mondod 1 programra, hogy lefagyott? :)

Ha soka kell ra varni? Ha par mp/perc utan pedig valaszol, akkor arra azt mondjuk,hogy felengedett? :D

Esetleg rakd be a mikroba, hatha ugy hamarabb fog valaszolni. :D


LOL :D

De mindenkinek egyeni joga hulyenek lenni. ;)

2010. júl. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

kedves értő olvasásból gyengén teljesítő utolsó:

"míg a fagyás csak várakozás, amiből nem tudod kizökkenteni a rendszert"

én így fogalmaztam meg, ezen mit nem értesz? ha egy rendszer lefagy, akkor csak várakozik, de úgy, hogy közben a rendszerfolyamatok (ezzel együtt a felhasználót kiszolgáló megszakítások) nem jutnak processzorhoz. köss bele még ebbe a megfogalmazásba is, ha úgy tartja kedved, hisz egyéni jogod hülyének lenni. és ha már itt tartunk, átmenetileg is fagyhat valami, arra mondjuk, hogy "fagyogat a gépem", amikor gyors egymásutánban nem kapsz kellő időben választ a rendszertől. a "lefagyott" ennek a végtelen idejű változata, amikor hiába is várnál rá, hogy az erőforrások újra a rendszer rendelkezésére álljanak. egyéb óhaj?

2010. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!