Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Komolyan ennyi hozzá nem értő...

Komolyan ennyi hozzá nem értő léhűtő van az informatikai szakmában? Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

5 éve dolgozok egy közintézményben informatikusként, de néha meglep és elgondolkoztat, hogy nálam magasabb szinteken is milyen féltudásúak dolgoznak. Csak pár kiragadott sztori:

- Felmerült, hogy korszerűsíteni kellene a gépparkunkat. Erre a fenntartó (önkormányzat) ideküldte az informatikusát, aki szerint a 128 MB RAM-mal, és 1 GHz körüli 32 bites procikkal szerelt gépeket nagyon fel lehetne gyorsítani, ha 64 bites Windows 7-et telepítenék rá. Majd amikor közöltem, hogy 64 bites rendszert nem lehet 32 bites gépre telepíteni, teljesen tanácstalanul bámult, hogy "miért?"

- A több százezerért elkészített weboldalunk hemzseg az SQL sebezhetőségektől, dokumentáció abszolút nem készült róla, és a tisztelt programozó elvtárs előszeretettel használt réges-rég elavult függvényeket.

- A "külsős" hálózati szakember olyan csodálatosan megszakértette a rendszerünket, hogy sikerült a hálózatban két hurkot is kialakítani.

- A (nem akarom kimondani, hogy melyik) internetszolgáltató szakembere modemcserekor "elfelejtette" beállítani azt, csak kicserélte, és aláíratta az előre kitöltött elégedettségi kérdőívet.

És ez csak az elmúlt egy évben történt. Pedig nem holmi ismerős ismerőse "vérpistikék", hanem hivatalosan informatikusként alkalmazott emberek voltak. Tényleg ennyire híg lenne a szakma?


2018. aug. 10. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Hasonló...

engem sokan úgy ismernek hogy gépzseni, és ha valamit nagyon nem tudnak, akkor hívnak. Legyen az hardware, software.

2018. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint (és ez nem csak az informatikára vonatkozik, hanem más műszaki területre is):

1. A technológiához pénz kell. Egy kis GDP-jű országban ez nem áll sajnos nagy mértékben rendelkezésre.

2. A technológia fejlődését nem mindig tudja követni az emberi társadalom fejlődése. Hiába van Web2, 3d nyomtatás, VR, AR, AI, IOT,..., ha ezzel az emberek nem tudnak mit kezdeni, így hátráltatva a fejlődést. (Tegyük azért hozzá: sok buzzword inkább marketing, mint az átlagember számára, a gyakorlati életben alkalmazható dolog.)

3. Sajnos a szakértőbb embereket elhalássza a versenyszféra, külföld.

4. A cégeknek illetve a kormányoknak meg nem áll érdekében az egész mellé (akár oktatás szempontjából, akár pénzileg, akár eszközileg, szakmailag) állni (tisztelet a kivételnek persze).

5. Nincsenek/kevés számmal vannak - pláne vidéken! - szakmai műhelyek - hacker-/makerspace, fablab, techshop,... - szakmai szervezetek, szakmai fórumok, amelyek az esetlegesen szakma iránt érdeklődőt meg tudná szólítani, a szakmában levőket továbbképezné, inspirálná, segítené eligazodni ebben a katyvasz világban/összefogná őket (mert az informatika világa rengeteg hazugsággal terheli a szakmabeliek idegrendszerét). Pedig Közép-Kelet-Európában - ahol a gazdasági/társadalmi/politikai helyzet rányomja a bélyegét az emberek lelkére is - létfontosságúak lennének az ilyen szervezetek.

6. Hiányzik a rendes szakképzési rendszer, ami a - nem akadémiai szintű (hisz nem mindenhez kellene felsőfokú végzettség) - szakembereket (tovább)képezné. A tanárképzésről illetve a tanárok megbecsüléséről nem is beszélve.

2018. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!