Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rosszul betöltődött op....

Rosszul betöltődött op. Rendszert hogyan tudom letörölni?

Figyelt kérdés
A C meghajtóra a régi XP mellé felírtam az uj XP-t. Mikor kiderült, hogy nem indul, le akartam törölni, de hiába töröltem le (látszólag) mert azóta is minden bekapcsolás azzal kezdődik, hogy azt az op.rendszert akarja a gép indítani, ekkor persze nem indul, ujra kell indítani, F5-el, és kiválasztani a régi op.rendszert. Onnan jó. Rendszervisszaállítás sem segített. Ha van megoldás, csak szájbarágósan, ha lehet, köszönöm.
2010. jún. 19. 10:52
 1/9 anonim válasza:

A legproblémamentesebb megoldás, ha újra feltelepíted az XP-t, de most úgy, hogy előtte formáztasd le vele a C:\ meghajtót! Előtte minden fontos adatot ments le másik meghajtóra/külső vinyóra/bárhová, mert a C:\-ről minden el fog tűnni!

Ja, és a drivereket előtte töltsd le az alaplaphoz, videokártyához, stb, mert ezek is elvesznek a formázás során!

Tehát:

1. XP CD betesz, gép újraindít

2. BIOS-ba bemegy, elsődleges (primary) boot device CD-re átállít (ekkor újraindul és már a CD-t fogja keresni legelőször, nem a vinyót)

3. XP telepítő elindul, formázást engedélyez, telepítés C:\ meghajtóra, vár, örül :)

4. Alaplapi, vidkártya, egyéb driverek egyenként feltelepít, mindegyik után újraindít, hogy a Windows is örüljön :) Érdemes az alaplapival kezdeni, s utána a többit.

2010. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

legegyszerűbb ha újra telepíted az egészet.A telepítés elején megkérdezi hogy törölje-e a régi op.rendszert,illetve az összes adatot.Jelöld hogy igen.


Ne felejtsd el először újraindítani a gépet,és beállítani a bootolási sorrendet,hogy a cd-ről bootoljon.Ekkor a telepítő cd már legyen bent.

Ha nem tudod hogy kell,leírom azt is.

2010. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hasznosak voltak a válaszok, köszönöm. A gondom még az, hogy nem tudom, hol találom (melyik mappában) a régi drivereket, mivel azokat ugye át kéne raknom formázás eőtt, hogy megőrződjenek. És milyen néven láthatók ezek?
2010. jún. 19. 11:42
 4/9 anonim ***** válasza:

A futatásba ird be: msconfig

a megjelenö Rendszerkonfiguráció ablak BOOT rendszerindítás fülén a rossz op.rendszer boot-ját törölheted, ill elöre-hátra helyezve az automatikusan elinduló op.rendszert kiválaszthatod.


[link]

[link]

2010. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez a legutóbbi ajánlat nagyon megfelelt volna ideiglenesen, csak az a hihetetlen probléma lépett fel, hogy a futtatás progi azt írja vissza, hogy nem találja az msconfig-ot. Ez hogy létezik? Biztos jó volt a beírás, többször ismételtem.

Nem lehet, hogy a szolgáltatásokban le van tiltva valami?

2010. jún. 19. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Rendszergazdai fiókba vagy belépve?
2010. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na, rendben van minden, a keresődoggal megkerestem az msconfig-ot, átállítotam a defaultot, mostmár ok. Köszönöm!!!
2010. jún. 19. 12:37
 8/9 anonim ***** válasza:

ha esetleg máskor újra kell telepíteni, hogy a driverek ne jelentsenek gondot , van egy nagyon jó kis program.

[link]

az összes a gépeden levő drivert el tudja menteni egyetlen exe file-ba amit újratelepítés után csak el kell indítani és minden drivert felpakol szépen.

Rengeteg időt lehet vele megtakarítani egy újra telepítésnél.

2010. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez nagyon hasznos volt, már le is töltöttem. És nagyon jó dolgok vannak még az oldalon!
2010. jún. 27. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!