Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiket érné meg...

Szerintetek melyiket érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Szisztok,

Fényképezőgépet szeretnék venni, de nem sikerült nég döntenem. 2 olyan gép van ami megtetszett az egyik a Nikon Coolpix B500, a másik pedig a Canon SX540 HS. Alapvetően Nikon párti vagyok, csak ezzel annyi a bajom hogy nem aksival megy, hanem elemekkel. A Canonban pedig rendes aksi van. Olyanon is gondolkoztam hogy a Nikon Coolpix B700-at veszem meg, mert az is jó gép szerintem. Ti mit javasoltok? A választ előre is köszi :)



2018. júl. 3. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

minden megközelítés kérdése. az akkunak és az elemnek is vannak előnyei és hátrányai. szerintem nem érdemes csak emiatt lemondani egy gépről, ami neked amúgy jobban tetszik.

a gyári Li-Ion akkuk előnye, hogy méretű kicsi, viszonylag nagy kapacitású, könnyen tölthető és gyakran okosabban kezeli a gép, mint az elemeket, pl. pontosan látod a töltöttséget, tervezhető, h mikor merül majd le. viszont tölteni csak a saját töltőjével tudod őket, ha otthon felejted, akkor elég nagy lutri, hogy találsz-e valakinél töltőt hozzá, vagy vehetsz marha drágán egy újat.


az AA elemek legfőbb előnye, hogy bármelyik boltban kapsz elemet, ha otthon felejted, elfelejted feltölteni, vagy netán lemerül és nincs nálad másik. AA elem helyére is tudsz AA akkukat tenni. ma már ezek közt is nagyon hatékony energiafelhasználásúak vannak. az Eneloop és más cégek is gyártanak olyan AA akkukat, amik nem merülnek le, sőt feltöltve árulják őket, szóval megveszed és már használhatod, de aztán újra tudod tölteni őket. ha egy ilyen töltő nincs nálad utazáskor, viszonylag olcsón tudsz akár csak töltőt, akár töltőt AA akkukkal együtt venni szinte bárhol.


szóval szerintem csak emiatt nem érdemes lemondanod a gépről, ami neked jobban tetszik. hogy melyik gép szimpatikusabb neked, az meg már adott, egyébként a két gyártó gépei közt ugyanabban a kategóriában nagyon ritkán szokott őrült nagy különbség lenni, szóval nem hiszem, hogy egyik gép olyan sokkal jobb lenne a másiknál. amiben jelentős eltérés szokott lenni Canon és Nikon közt az a menü felépítése, kezelőszervek kiosztása, kezelési filozófia. ez meg olyan, hogy van akinek ez tetszik jobban, másnak meg amaz...

2018. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértve azt a kiegészítést tenném még, hogy az akkumulátorból általában az ember vesz egy tartalékot is, annyival nehezítve a saját életét. És akkor azt is otthon lehet felejteni.

Szokott ilyen felhívás megjelenni fotós fórumokon, hogy: SOS! Ma este ki tudná Baktalórántházán feltölteni az XY típusú fényképezőm akkumulátorát?

Persze, amelyik esetben nincs alternatíva, ott az ember alkalmazkodik.

2018. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!