Mondanátok olyan programot amellyel egy homályos képen tudok javítani?
„Valahogyan biztos lehetséges.”
Itt egy kis csokor az eddigi hasonló kérdésekből, ha rákeresel, találsz még bőven:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..
A konklúzió ugyanaz, amit az első válaszban is megkaptál.
Más szóval: Te ugyan tudod, hogy a kép egy szövegről készült, de ez az infó csak a te fejedben van meg. Amit a képen látsz, már nem szöveg, hanem értelmetlen maszatok halmaza. A számítógép annyi csudára képes, hogy sokan nem hajlandók szembenézni azzal, hogy ezek mögött eszes programozók által kiagyalt algoritmusok vannak, nem pedig valami ködben lebegő „képesség”. Valahogy úgy okoskodnak: Ha van olyan varázslat, amivel egy szöveg betűit el lehet mosni, akkor egy ellenvarázslattal nyilván a pacnikból is lehet betűt csinálni. Érdekes, hogy a hétköznapi életben sokkal könnyebben beletörődtök, hogy léteznek irreverzibilis folyamatok. Ha a játszótéren Rozika szétrúgja a homokváradat, aligha merül föl benned, hogy a maradék kupac csakis annak a háromszintes-alagutas-matchboxlejtős építménynek az elkészítésére lehetne alkalmas, mint ami öt perce a helyén magasodott -- de ha nem homokszemek, hanem pixelek vannak szétszórva, azoknak bezzeg kutya kötelességük a helyükre találni, ha tízes mágiaszintű program csördít a nyakuk közé.
A szöveg olvashatóvá tétele nem minden esetben reménytelen (bár általános felismerhetetlenség esetén valószínűleg az). Végül is, vannak olyan tónusok, amelyeket a szemed már nem ismer föl a monitoron, de a gép még megkülönbözteti, és kellően nagy felbontású képen a keményítéssel, küszöbszinttel játszva egy-egy betű felismerhetővé/valószínűsíthetővé válhat, így szerencsés esetben tippelhetsz a szavakra is. Azonban egy közönséges, egyenetlen megvilágítású kép esetén ez az amúgy sem garantáltan meglelhető küszöb más és más értéket jelent, így nemigen van esély arra, hogy az egészet egyszerre olvashatóvá tedd. Arra meg pláne nincs, hogy a szoftver ebben az értelemben „kijavítsa” a képet, mert nem a szöveg értelmét, hanem a képi tartalom bizonyos tulajdonságait keresi. Ha egyáltalán lehetséges még elolvasni, akkor a bonyodalmas nyomozás során elsősorban a te elmédre van bízva, hogy a szintváltoztatás közben változó alaktalan Rorschach-ábrákban egyszercsak ráismerjen a betűkre.
Már csak azt mondja meg a kedves lepontozó, hogy a sima nem miért nem hasznos válasz.
Ja és azt a válaszomat is lepontozták ahol azt fejtegettem, hogy hozzá nem értők pontoznak. Itt az élő példa rá!!!!!
#8:
Jópofa program, az elején meggyőző bemutatóval, amit azonban a saját életlen képeimen nem sikerült reprodukálnom, akármelyiket próbáltam a három funkciója közül. Meglepne, ha Kérdező bármi hasznát venné a gyakorlatban, viszont érdekes effektként megjárja.
A lepontozgatásról meg annyit, hogy én sem látom értelmét -- ha valakinek eltérő véleménye van, közölje ugyanolyan bátran, ahogyan a kifogásolt hozzászóló a magáét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!