Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történik ha soha nem...

Mi történik ha soha nem kapcsolom ki a számítógépet?

Figyelt kérdés
Lesz valami baja vagy károsodhatnak benne az alkatrészek ?

2018. jún. 29. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tippelem, hogy semmi különösebb baja nem lenne, max. az élettartama rövidülhetne minimálisan, meg a ventik hamarabb lennének csapágyasak. Nem tudom, hogy a tápra lenne valami hatása, de majd ír még valaki, aki jobban átlátja ezeket

Egyenletesebb hőmérséklet még pozitív is lenne

2018. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:

Nyilván jó néhány alkatrész élettartama a tényleges üzemidőtől függ, az azért összességében elmondható, hogy ha folyamatosan megy a számítógép, akkor hamarabb fognak meghibásodni bennük alkatrészek.


De összességében egy hétköznapi használatra szánt számítógépnek is bírnia kell hosszútávon a folyamatos üzemelést. Nyilván egy szervergépet, aminél nem hogy ritka, de teljesen szokványos, hogy évekig van kvázi szünet nélkül bekapcsolva, azok jobban fel vannak készítve erre, de egy kisebb cégnél sem ritka, hogy egy teljesen szokványos gép van beállítva fájl- és/vagy nyomtatószervernek, ami napi 24 órában megy. De pl. van itthon nekem egy Gigabyte Brix-em, ami hasonló célt szolgál, és másfél év alatt annyi ideig volt kikapcsolva, amíg áramszünet volt. Előtt meg egy évig egy Raspberry látta el ugyanezt a funkciót, és az sem azért lett lecserélve, mert valami elromlott volna benne (csak szegényem nem tudta azt hálózati sebességet hozni, amit elvártam).

2018. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nonstop pörgő ventillátorok miatt előbb lehet poros a belseje.
2018. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem tudok pontos választ adni, mert az elmúlt 7 évben volt úgy 24-48 órányi áramszünet -- de a többit mindenesetre gond nélkül bírta. Középárú HP táskagép ["laptop"]. A szellőztetőlapát tisztogatásvágyát 3-4 éve már érzem (működését hallom, a hőmérsékletjelzőt látom), de még nem haladta meg a lustaságküszöböm. Valószínűleg hamarabb lesz a csere, ez meg marad tartaléknak. Más semmi -- 1-2 ponthiba a képernyőn (inkább folthiba), de hát 7 év alatt volt 10-20 pottyanása.
2020. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!