Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire jó a (wifi) antenna kábel?

Mire jó a (wifi) antenna kábel?

Figyelt kérdés

jel erősítésre lehet használni ezt a fajta kábelt?például itt van ez a kábel: [link]

ha ezt a routeremen berakom az antenna csatlakozójába, majd a kábel végére rakom az antennát, akkor erősebb lesz a jel? vagy hogy működik ez?


2010. jún. 16. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, javulnak a dolgok.

A teljesítmény ugyan nem lesz nagyobb, de az általa létrehozott térerő igen, mert egy sokkal jobb hatásfokú /sugárzási tulajdonságú/ antennát használsz a laptopba épített, összehajtogatott "valami" helyett.

Az egyébként sincs igazából jó helyen, mert a közelében /laptopban/ lévő fémalkatrészek nyelik a sugárzott energiát. Kevesebb marad kifelé.

Az általad használt antennát teheted magasabbra, jobb helyre /ki kell tapasztalni/, így jóval messzebb "lát".

És ez nem csak az adásra igaz, vételben is nagyot tud javulni a dolog.

2010. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

NEM!

Ez csak egy kábel, vagyis egy passzív eszköz. Mitől erősítené a jelet?

Sőt, minél hosszabb a kábel, annál több rajta a veszteség, vagyis annál gyengébb lesz a jel. Ezen kívül az sem mindegy, hogy milyen antennát teszel a végére, azok között is több típus van (erősítés szempontjából), illetve az is számít, mekkora jelszintet ad ki a router.

Röviden: antennakábellel nem tudod erősíteni a jelet, csak gyengíteni. Ha erősíteni akarsz rajta, akkor a router saját antennáját cseréld le egy nagyobb teljesítményűre, kábel közbeiktatása nélkül.

Ha leírod a router pontos típusát, megnézhetem, milyen antennát lehet rátenni.

2010. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az első válaszadónak: bocs, de laptopról szó nem volt...
2010. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az a léyneg, h nemis erősíteni szeretném,(rosszul fogalmaztam) hanem levezetni a földszintre, mert a router fennt van az emeleten, és ha levinném alsószinti szibába, akk ott jólenne elvileg a jel, mert az adó(jelen esteben az anetnna) közelebb van a vevőhöz(jelen esteben egy pda)
2010. jún. 16. 23:26
 5/7 A kérdező kommentje:

am wrt54g és a csatija pedig rp-tnc

csak az idegsít, hogy sokszor megszakad a net, mert messze van az antenna a telótól, és abba nincs olyan jó vevő, meg ugye a plafon vasbeton, a szobák közt meg tégla, ami sokkal jobban átereszti a jelet.

2010. jún. 16. 23:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Megnéztem a dolgot, sajna az a helyzet, hogy a routeredet a rárakható legnagyobb teljesítményű antennával adták ki. Ha nagyon szükséges, meg lehet próbálni az egyiket lehozni kábellel, de lesz veszteség. Persze annál jobb lesz, mint most a vasbeton födémen keresztül.

Esetleg megoldás lehetne egy panelantenna, de az már elég költséges móka, főleg az erősebbek, amiknek külön tápot kell adni. Illetve sokkal szűkebb a sugárzási szögük, mint a gyári "körsugárzó" antennának.

Lényeg: próbáld meg a kábelt, ha nem jön össze, keress meg, kitalálhatunk valamit.

2010. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi:) rendeltem egy 5méteres kábelt már, és megcsinálják nekem, hogy már csak rákelljen illeszteni a routerra meg az antennát a végére, és akk sztem már egész jó lesz, mert fennt is, illetve lent is lesz antenna
2010. jún. 17. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!