Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van-e arra lehetőség, hogy...

Van-e arra lehetőség, hogy hitelesen mérjem az internet sebességét?

Figyelt kérdés

Sztori:


Egy kis faluban élek. Egy "névtelen" kis szolgáltató biztosította a netet. Majd jött a T-bánat és azt mondta, hogy vele kell szerződést kötni, mert a jelenlegi szolgáltatóm meg fog szűnni. Azért szűnik meg, mert valami kormányrendelet miatt vagy mittudomén, mindenhol szélessávú internetet kell biztosítani valamilyen dátumig. Ezt a jelenlegi szolgáltatóm nem tudja megvalósítani, nincs elegendő keret a fejlesztésre. Szóval telepítettek egy egységet, ugyanúgy koaxon jön minden, mint eddig, csak kicserélték a dobozt az övékre. IP-TV, IP-Telefon és a net, mint eddig. Bár sokkal gyorsabb netet kaptam (papíron), egy rakat sz... az egész. A régi 20 Mbps volt (nem tudom mennyi volt a garantált), a mostani 100-as (1/1 garantált). Mivel a 20-as elég volt az online játékaimra, ezért gondoltam, hogy jó lesz a legkisebb csomag. Árban kb ugyanott van, de...

-Alkalmanként hatalmas ping.

Gyakran előfordul 200-300 körüli vagy még nagyobb ping is. Ilyen értékekkel játszhatatlan bármilyen online játék, igaz, csak pár másodpercig tart, de 5-10 percenként van ilyen néha, van, hogy egész nap.

-Elméletben van net, gyakorlatban nincs

A gépek (asztali, ezen játszom, vezetékkel csatlakozik, telefon, laptop, ezek wifin) szerint van net, a modem/router szerint is, de adatforgalom nincs vagyis időtúllépés van, nem tölt be semmilyen oldalt. Egy alkalommal megpingeltem minden eszközt (még az ip-tv eszközöket is) és 5-10 ms időt kaptam, szóval nem nálam van a gond.

-Alkalmanként nem éri el a garantált sebességet sem.

A speedtest.net (ookla) mérem a sebességet, nagyon fura értékeket kapok. Van, hogy 3-4 Mbps le és 10-12 Mbps feltöltési sebességet kapok, van hogy 0,8 és a végén felmegy 10-12-re van, hogy fordítva, szóval összevissza mindenféle eredmény születik.


Ha lenne más szolgáltató, akkor kipróbálnám, de csak ez a T-sz@r van. A régi szolgáltatással nagyon ritkán volt gond, viszonylag egyenletes sebesség és ping, jó volt.


Van arra lehetőségem, hogy hivatalosan mérjem ezeket az adatokat? Olyan módon, hogy az alkalmas legyen bizonyítékként, ha jogi útra terelődne a dolog? (mert az lesz, ha nem tudok megegyezni a szolgáltatóval)

A fő probléma az, hogy néhány online játékra pénzt áldozok, játékidőt vásárlok, vagy például boostokat vásárolok, amik időre vannak. Elindítom a játékot, benyomom az összes boostot, mondjuk 1 órásakat, aztán 10 perc után játszhatatlan a játék a net miatt. Ez kidobott pénz, ezt nekem senki nem fogja megtéríteni. Nem tudok rész venni eseményeken emiatt és nem utolsó sorban a csapatommal tolok ki, ha ilyen van (játéktól függ). A párom szeretne újra játszani egy online szerepjátékkal, ahol szintén játékidőt kell vásárolni, de így?


Milyen lehetőségeim vannak arra, hogy ezt rendezzem? Érdemes a fogyasztóvédelemhez fordulni ezzel, vagy más hatóságot (kit?) kell keresnem?


Előre is köszönöm a választ!


2018. ápr. 21. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Fogyasztovedelem, birosag,...... a szolgaltatonak mar jelezted a problemadat telefonon?


2. faluban laksz?

2018. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, jeleztem és igen, faluban lakom.
2018. ápr. 21. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom mirol beszelsz, falun 8 evet szenvedtem veluk.

Es pont mivel falun laksz alapbol le sem tojnak.

Nagyon sokszor kellett panaszkodni mire vegre a 3(igen harom) megat levettek 2-re, igy stabil lett, jo ping, de sebesseg nuku.

Ocsem is megjarta, a hetekig csak igergettek, majd bement a szekhelyukre, mivel kisebb megyeben lakunk, kicsapta a hisztit hogy tovabb ne szorakozzanak, es azonnal keri a fovarosi kozpontnak a telefonszamat.

Szombat reggel, ami nem munkanap! 3 szerelo gyurodott be a kapun hogy jottek megcsinalni, most mar biztos hogy jo lesz.

2018. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel nekik a garantált az 1/1, csak akkor van esélyed reklamálni, ha tartósan az 1 megabitet sem éri el.

Sajnos a tré home mindenhol borzalmas, én is ezzel szívok.

2018. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!