Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Borzasztó lassan (15 perc...

Borzasztó lassan (15 perc alatt) kapcsol ki a gépem! Mitől lehet, és mit csináljak vele, hogy gyorsabban kikapcsoljon?

Figyelt kérdés

Szóval mikor a Start menüben rámegyek a kikapcsolásra,akkor is 5 perc,mire elszürkül a képernyő,és kijön az a 3 lehetőség,ami közül a Kikapcsolást kell kiválasztani.Oké,arra rányomok,de aztán még további 10 perc,mire ténylegesen kikapcsol a gép :S


Mit csinál a gép ilyenkor? Hogy lehetne bizonyos kevésbé fontos dolgokat leállítani rajta, hogy azokat ne csinálja? Egyébként régen nem volt így, kb 1 éve csinája ezt, de nem emléxek már, hogy akkor mi okozta. Ötletek?? :( Nagyon rossz ez így... Mire bekapcsol is legalább 8 perc,de az végülis a vírusírtó miatt van szerintem.


Egyébként Windows XP-m van!


2010. jún. 12. 23:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez borzasztó. Szerintem rakd újra.
2010. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De én nem tudok olyat :S Nincs ilyen telepítő CD-m hozzá!


Amúgy egy csomó ideig a végén azt írja ki,h "beállítások mentése...",de én leszarom amúgy a beállításaimat,nem lehet rá megkérni,hogy ezeket ne mentse el?


Ja meg még azt vettem észre,h minél tovább van bekapcsolva,annál lassabban kapcsol ki.És ha nem internetezek,akkoris gyorsan kapcsol ki.


Mik lehetnek rosszul beállítva?

2010. jún. 12. 23:37
 3/17 anonim ***** válasza:

Használj Ashampoo winoptimizert és ccleanert,sokat tud segíteni hidd el.

Torrent oldalakról le lehet szedni rendes xp-t és egyszerű újrarakni is.. Ha nem megy googleba meg vannak segítségek.

2010. jún. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg valami ismerősöd? Csak azért kérdem, mert röhejesen egyszerű megcsinálni.
2010. jún. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy vírusos a géped, azért olyan lassú, de még egyszerűbb oka is lehet, elfogyott a hely a virtuális memória számára (ezt a vincseszterre teszi). Hasonlóan bénító lassulást okoz, ha a virtuális memória töredezett területeken van. Keresned kell egy hozzáértőt, nagyon hosszú ideig tartana elmagyarázni, hogy mi mindent kell tenned.
2010. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mindent le lehet tölteni, újratelepíteni nem egy nehéz dolog, más nem fogja megoldani a dolgot.
2010. jún. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Lemeztöredezettség mentesítés csodákra képes. Ha továbbra is csinálja akkor xp install, mert vírusos a rendszer.
2010. jún. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy meglehet, csak ez egy olyan összetett dolog, hogy azt itt GYK-n nehéz elmondani, főleg ha egy olyan van a másik oldalon, aki nem nagyon ért a masinákhoz.
2010. jún. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Na jovan látom mindenki mond mindent, de a legegyszerűbb, ha odacsapsz és nem mindenféle szar programokkal próbálkozol ami még plusz ba lehúzza a géped. ha újrarakni nem akarod akkor csináld ezt, nekem is lejjebb van állítva és amint megnyomom a gombot már áll is le, ha ez sem lesz hatással akkor viszont tényleg rakd újra.

Szóval!


Az XP-ben a rendszerleállítás parancs kiadása után akár 10 másodperces (fölösleges) várakozás is lehet.


A beállítást a következőképpen változtathatjuk meg.


1. A Registry Editorral (Start menü/futtatásba írjuk be, hogy "regedit") nyissuk meg a HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control nevű kulcsot.

2. Itt módosítsuk a WaitToKillServiceTimeout nevű, string típusú bejegyzést, melynek értéke 100 legyen (alap esetben ez 20.000)

3. Újraindítás szükséges

2010. jún. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

sztem a regeditben keress rá erre:

"ClearPageFileAtShutdown"


és írj be neki egy jó nagy darab nullát az érték rovatába.


garantáltan gyorsabb lesz a kikapcsolás.

2010. jún. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!