Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Folyamatosan töltöm a laptopom...

Folyamatosan töltöm a laptopomat, mert így világosabb a képernyője de azt veszem észre, hogy ha nem töltöm hamarabb lemerül. Lehet ez?

Figyelt kérdés
Szóval nem szabadna folyton tölteni?
2010. jún. 11. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A laptopokban -attól függ mennyi idős- Litium-polimer akksi van, vagyis olyan, hogy nem szabad lemeríteni, hanem mindig rá kell tölteni, szóval elvileg nem árhat neki
2010. jún. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de gyakorlatilag tascsra vágja az akkumulátort a folyamatos töltőn lévő állapot. Ha töltőről használod a laptopot, érdemes kivenni belőle az akkumulátort.
2010. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a kép világosodás különbség elvileg attól lehet, hogy az akkumilátor üzzemmódja éppen "takarékoson" van.
2010. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*akkumulátor
2010. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Igen ezeket én is így tudom ahogy irták elöttem, viszont mi van egy áramszünet esetén ha nincs bent az aksi? A nem mentett doksik elszállnak.

Nekem egy honapos Sony-m van most és én is töltöm folyamatosan mert igy világos a képernyő.:(

2010. jún. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
És lehet az aksit nem takarékosra tenni? Hogyan? Utolsó vagyok. Köszi.
2010. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem az akksi kerül "takarékos" üzemmódra, hanem maga a laptop (BIOS vagy az operációs rendszer->Windows) kapcsolja át a gépet egy energiatakarékosabb üzemmódra ha nincs 220-as táplálás. Ezt BIOS-ban vagy Windows-ban át lehet állítani (energiagazdálkodás).

Tulajdonképpen nem rontja az akksit ha a laptop folyton bevan dugva. Ha feltöltődött, akkor úgyis lekapcsolja az akksi töltését a laptopba épített vezérlőelektronika.

2010. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Töltőről használd,ha van kéznél konnektor.Az akku éppen attól használódik el,ha rendszeresen lemeríted és újratöltöd.Ha az akkut feltöltötte,akkor már csak a gép működik róla.
2010. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!(:
2010. jún. 12. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!