Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy letöltöm a...

Miért van az, hogy letöltöm a win7 32bites sevice pack 1-et, feltelepítem, azt írja, hogy sikeres, de mégsem jelenik meg a számítógép tulajdonságainál (tehát nem volt sikeres)?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám megcsinálni?
2018. márc. 12. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nyiss egy parancsort és írd be azt, hogy

wmic os get Caption,CSDVersion /value


Ha ilyen eredményt kapsz, akkor fennvan az az SP1:


c:\>wmic os get Caption,CSDVersion /value

Caption=Microsoft Windows 7 Enterprise

CSDVersion=Service Pack 1

2018. márc. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi, hát sajnos nincs rajta, de nem értem miért, mert azt írja sikeres volt a telepítés.. :/
2018. márc. 12. 17:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Kéne egy újraindítás? Alapvetően az a baj, hogy a Windows 7-et már nem támogatja a Microsoft. Miért nem raksz fel egy Windows 10-et? Azon a gépen, amin elfut egy Windows 7, azon egy Windows 10-is (hiszen egy Windows 10-nek már egy gyenge hardverű tableten is megfelelő sebességgel kell futnia).
2018. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
sok rossz dolgot hallottam róla és ezt miatt inkább kihagynám.
2018. márc. 12. 17:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Én 2 éve átálltam rá. 6 éve rendszergazda vagyok, de előtte több mint 10 évig kliens támogatással foglalkoztam. Én bátran ajánlom. Ha azok, akik szerint baj van vele, nagyobb tapasztalattal rendelkeznek az IT szektorban, mint én, akkor hallgass rájuk.

Egyébként meg, ahogy szokták mondani: a puding próbája az evés. Sosem kóstolsz meg pl. egy kaját, mert mások azt mondják, hogy nekik nem ízlett?

2018. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenképp ki fogom majd próbálni a win10-et, de sajnos most nem igazán van időm ezzel foglalkozni, a service pack 1 hiányában sem word-öt, sem excelt sem pedig visual studiot nem tudok telepíteni a gépemre.Nem értem miért nem jó, amikor elvileg "sikeresen" telepítettem", ebben szeretnék segítséget kérni.
2018. márc. 12. 18:06
 7/13 CspCsj ***** válasza:

Itt hasonló probléma lehetett:

[link]


Elvileg a megoldás az SP1 "törlése" és "újratelepítése" volt:

- SP1 eltávolítása hibát jelzett, hogy nincs telepítve,

- System Update Readiness Tool futtatása,

- SP1 újratelepítése megint hibát jelzett, hogy már telepítve van,

- helyreállt a rendszer...


Talán nálad is sikerül így.


A szükséges System Update Readiness Tool:

[link]


Megj.:

Nálam "sajnos" két Core2Duo-s gépen is rettentően lassú lett telepítés után a Win10, így maradt mindegyiken a gyári Win7 és Win8.1, majd 2020-ban vagy alaplap/HDD cserénél újra próbálkozom. (de Linux sem kizárt)

2018. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen, ez lenne az, de sajnos az angol tudásom elég kevés ehhez és még minig fenn áll a probléma :/
2018. márc. 14. 23:48
 9/13 CspCsj ***** válasza:

1. Windows Update > Telepített frissítések > a listából próbáld eltávolítani az SP1-et (ha nincs benne, akkor hagyd ki) - valószínűleg hibát jelez majd, hogy nem található.

2. Futtasd a System Update Readiness Tool-t: [link]

3. Próbáld újratelepíteni az SP1-et, - ez is hibát jelez majd, hogy már telepítve van.

4. A fórum hozzászólása szerint elvileg helyreállt az SP1.

2018. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm , hogy próbálsz segíteni, de a baj az, hogy egyáltalán nem telepít fel semmit, se rosszul se jól, hibát se jelez, azt írja, hogy a telepítés megtörtént, de igazából nem csinált semmit. Már vagy 5x próbáltam újratelepíteni, de hiába. :(
2018. márc. 15. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!