Hogyan kell a billentyűzetet megtisztítani, takarítani?
Azért az sem mindegy, hogy egy asztali gép billentyűzetéről van szó, vagy egy laptopról. Nem egyformán lehet a két esetben hozzáférni a billentyűzethez.
Az sem mindegy, hogy csupán felületi tisztításról van szó, vagy "belsőleg" is ki kell takarítani. Ráadásul mindkét esetben lehetnek különbségek a klaviatúra mechanikai és elektronikai kivitelében.
A felületi tisztítás esetén (amikor az ujjaktól bezsírosodott, ténylegesen koszos billentyűkről van szó) egy enyhén nedves, nem szálasodó ruhával, esetleg kevés tisztítószerrel a kikapcsolt gép esetén egyenként lehet megtisztítani a billentyűket, majd gondosan szárazra törölni. A billentyűk közötti mélyedésekben felhalmozódott port, morzsát egyebeket valóban porszívóval lehet kiszívatni, vagy sűrített levegővel kifúvatni.
Ha érintkezési problémák is vannak, akkor -típustól függően- a billentyűzet szétszedése után, óvatosan kell az érintkező felületeket megtisztítani, de erre általános módszert nehéz mondani, mert annyira sokféle megoldás létezik a billentyűknél. Ráadásul léteznek olyan kivitelek, amikor a billentyűk alatt lévő gumiharangokon egy fekete réteg van, ami elég könnyen letakarítható, de utána már nem fog működni a billentyűzet! A szétszedésnél óvatosnak kell lenni, mert -szintén a sokféle megoldás miatt- szinte mindegyiket másképpen kell szétszedni. És gondoljunk arra is, hogy utána majd működőképesre újra össze is kell rakni.
De általában a kifúvatás vagy porszívózás, valamint a felületi tisztítás elég szokott lenni.
Ami minden esetben lényeges: amíg esetleg nedvesség maradt a billentyűzetben, tilos a gépet bekapcsolni! csak a teljes száradás után helyezzük újra üzembe a masinát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!