Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Kvantumszámítógép hatással...

A Kvantumszámítógép hatással lehet a bitcoin-ra?

Figyelt kérdés
A titkosítás ugyebár "mehet a levesbe". A bitcoin-nak is egyfajta titkosítás az alapja.
2018. febr. 18. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

És ez a kettő hogy függ össze???


Egy csomó dolog nem a számítási teljesítmény miatt nem törhető fel hanem más miatt...

2018. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocs, értékelem én a válaszodat. De te csak feltetted a kérdést még egyszer a válaszmezőben.
2018. febr. 18. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs a kérdés nem egyértelmű. A bitcoinbányászatra gondolsz a kvantum teljesítménye miatt vagy a bitcoin titkosítására amire esetleg veszélyt jelentene szintén a teljesítménye???
2018. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bitcoin titkosítás nem az alacsony számítási teljesítmény miatt nem törhető fel.
2018. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hominida ***** válasza:

Érdekes kérdés. Ha a bányászatról van szó, akkor adódik a lehetőség, hogy ha a nagy számítási teljesítmény birtokában kevesebb gép is elegendő a forgalom lebonyolításához, akkor a bitcoin bányászható marad-e, vagy a dolog fölöslegessé válik, és persze ez hogyan hat az árfolyamra. De ezzel kapcsolatban szerintem fontos tényező, hogy vajon a bányászás során a gép kapacitása vagy a hálózati átviteli sebesség-e a szűk keresztmetszet. Az utóbbit nem annyira lehet felgyorsítani egy megnövelt számítási sebességgel, mert ott már az elektromágneses hullámjelenségek fizikája is beleszól a határok kitolásáért vívott harcba.


A titkosításról: régen is állították sokan hogy az ilyen meg olyan titkosítás sehogy sem törhető fel, aztán később mégiscsak kiderült, hogy egy idő után már a brute force is elegendővé válhat rá. Viszont a bitcoin foglamában a titkosság legfeljebb a rosszban sántikálók számára fontos, és én nem fogok sírni, ha ezeknek nehezebbé válik a dolga. A titkosítás valójában az áthelyezett bitcoin packetjeiben levő hitelesítő tanúsítványokat védi, és ezért annak nem kell hosszú ideig visszafejthetetlennek lennie. A kódfeltörésnek percek alatt kellene működnie ahhoz, hogy a tanúsítványok hamisításával csalni lehessen, attól viszont egyelőre még tényleg jó messze vagyunk. Viszont azt nem tudhatjuk, hogy a bányászatba bekapcsolt gépeken nem folyik-e valójában már most is valamilyen kódfeltörési munka, kihasználva a megosztott erőforrásokat. Bennem lenne némi kétség afelől, hogy a gépem tulajdonképpen mit is csinál, amikor valakik az erőforrásait használják.

2018. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!