Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Intel Core i7-8700-hoz alaplap?

Intel Core i7-8700-hoz alaplap?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Intel Core i7-8700 processzorhoz szeretnék alaplapot, csak nem tudom, hogy milyet. Tisztában vagyok vele, hogy a 8. generációhoz csak a Z370 alaplapok jók, én személy szerint Asus márkájút szeretnék.


A PC boltban az Asus Prime Z370-P alaplapot ajánlották, mondván az le van nekik tesztelve ezzel a processzorral és szerintük nem jó látatlanban összepárosítani egy processzort egy alaplappal.

Ez tényleg így van?


Illetve tisztában vagyok vele, hogy az alaplap, amit ajánlottak, a legolcsóbb a Z370 alaplapok között.

Lehet velem van a gond, de úgy gondolom, hogy nem jó a "legolcsóbb" dolgokat venni - természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez sem éppen olcsó.


Ami a pénzt illeti, bármelyik Z370-et megvenném, kivétel a nagyon felső kategória, tehát a Maximus.

A gépet inkább játékra használnám és egy GTX1060-6G kártya fog még rákerülni a lapra.


Esetleg valakinek van már ezzel a processzorral/valamilyen hozzá való alaplappal tapasztalata?


Előre is köszönöm a segítséget!



2018. febr. 13. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem sok esetben az olcsóbbat, állandóan lespórolnak róla valamit, de a Z370-P jó lapnak tűnik, hacsak nem kell semmi extra funkció, amit esetleg a drágább nyújt, akkor ez nagyon jó vétel lesz.


Nekem régebbi gépem van (1156-os), tehát nem tapasztalatból mondom, viszont specifikációk és tesztek alapján meg lehet győződni arról, hogy érdemes-e megvenni.

2018. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Látatlanba nem éri meg összepárosítani egy lapot egy CPU-val? Azon kívül, hogy a lapon a kompatibilis foglalat van minek másnak kell még teljesülnie feltételként, hogy az stabil legyen? :D Na ilyet sem hallottam még, de felkacagtam rajta picit :) Nyugodtan vedd azt amelyiket szeretnéd, persze figyelve a részletekre. Tehát ha fontosabb a magasabb órajelű RAM, proci nem tudom mennyit tűr el max, attól függ legfőképp. Vagy ha fontos a LED, vagy ESD protection, ilyen-olyan apróbb extrák, folytatva a sort, PCI-Express csati fémmel körbevonva, megerősítve, M.2 csatlakozó stb stb...
2018. febr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!