Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ékezetes betűk usb Sony lcd...

Ékezetes betűk usb Sony lcd tv-re?

Figyelt kérdés

Sony lcd tv (usb-ről video, stb játszható le rajta) az SRT feliratfile magyar ékezetes betűit

nem tudja kezelni video alatt (krixkraxokkal helyettesíti azokat, a többi betű viszont olvasható).


(Megjegyzések:

ASS feliratfile: ezt nem kezeli.

Ellenben az MKV video feliratait megjeleníti, még a magyar ékezeteseket is.)


Tehát SRT ékezetes problémám van (MP4 videókhoz kellene). A video alatt zöld gombbal lehet a feliratot ki-bekapcsolni,

az alábbi 5 funkció váltogatható a zöld gomb nyomogatásával:


Felirat KI

FONT 1 CP 1250

FONT 1 CP 1251

FONT 1 CP 1253

FONT 1 CP 1254


Figyelem! 2-es végű NINCS!


Mindegyik esetén más-más krix-kraxszal helyettesíti a magyar ékezetes betűket.

Többféle SRT file-t is teszteltem, ugyanaz a hiba,

holott asztali PC-n tökéletesen működnek mind video alatt,

mind pedig szövszerkesztőbe beolvasva.


Több helyen a neten azt olvastam, hogy UTF-8-ra konvertálva megoldódik, de nálam ez se segített.


Hogyan lehetséges a Sony lcd tv-n elérni, hogy látsznak a video feliratozáskor az ékezetes betűk is?



2018. febr. 8. 16:05
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Ekkora intelligenciát nem várj el ezektől az okos TV -ktől. Sajnos a legtöbbnek erősen butított rendszere van. Már annak is örülni kell, hogy lejátssza egyáltalán az adott formátumot, a helyes felirat kezelés már csak grátisz lenne.

Az egyetlen amit tehetsz, hogy lecseréled az ékezetes betűket simára. PL.: ö,ő = o, ü, ű = u, stb.

Így nem lesz annyira zavaró, és sima jegyzet tömbbe is pár kattintás az egész.

2018. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kár, de ha valaki tud megoldást, érdekel. Köszi egyébként, szoktam ékezetmentesre cserélni szövszerkesztőkben, de ezt végső megoldásnak szántam, ha minden kötél szakad.
2018. febr. 8. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
UTF8, vagy Unicode, vagy ANSI...srt-t megnyitod jegyzettömbbel és mentés másként, ott variálj a kódolással még.
2018. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Erről írtam már, hogy próbáltam...
2018. febr. 10. 13:45
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Esetleg alternatív megoldásként vehetsz ilyen kínai androidos média box -okat. Sokszor már 10 ezer forint alatt lehet rendelni ilyet kintről, ingyen szállítással. Van rajtuk USB, LAN, Wi-Fi. Állítólag sokkal jobb minőségben játsszák a filmeket, mint a mai TV -k saját rendszere és a felirattal sincs gondjuk.

[link]

2018. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm POC-nak is a választ, de közben megoldódott. :) Elnézést kérek a hármas sorszámútól, ugyanis időközben ANSI-val is megpróbáltam és az bejött! :) Eddig csak a sokak által javasolt unicode-t próbáltam (utf-8) és avval nem működött. De ansi-val igen! :) KÖSZI! :)
2018. febr. 10. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Végig kell próbálni az összeset.
2018. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!