Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen pozitív eredménye van...

Milyen pozitív eredménye van a számítógépek elterjedésének?

Figyelt kérdés

2018. jan. 24. 20:31
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
45%

Semmilyen. Megbonyolítja az életet, ahelyett hogy leegyszerűsítené. Sokan a rabjává vállnak. Sok munkanélkülit gyárt és még fog is, mivel nélkülözhetővé teszi az emberi munkát.


Talán a tudományokban velő alkalmazását nevezném pozitívnak.

2018. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
37%
Semmilyen. Ahogy az első írta, csak megkeseríti sok ember életét. Az unokáim már meg sem látogatnak, mert úgy is ott van a nyavalyás internet meg skype. Ebbe fog megpusztulni az emberiség, meglátjátok.
2018. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az azért túlzás, hogy semmilyen. A világon az összes lehetséges szolgáltatás minőségét csak javítja a precizitása, gyorsasága és automatikus működése miatt. Egészségügy, pénzügy, szórakoztató ipar (filmek, sorozatok, játékok stb...), K+F, űrutazás és még sorolhatnám. Ebben az egészben az ember hibázik, mint mindig. A gépek nem igazán tudnak hibázni, max egy gyártási folyamatban vétett hiba miatt működhetnek rendellenesen. Dióhéjban, gyorsabban fejlődhetünk, az élet minden területére gyorsaságot és precizitást nyújt. Hátránya, hogy egyre inkább elembertelenedünk ettől. Függőséget okozhat, nem is kicsit. Egy szinten a világgal való lépéstartás végett is muszáj egy szintű függőséget kialakítanunk ezekkel az eszközökkel szemben... Rá van kényszerítve az ember ezeknek az eszközöknek a használatára a mai világban, ami viszont a hátrányokat tovább növeli (az előnyök mellett).
2018. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 CspCsj ***** válasza:

Pont ugyanolyan hatásai vannak, mint korábbi technikai vívmányoknak...



Ezt már beszúrtam egyszer, de talán ide is illik:


„Mit hallunk ma nap mint nap a fiatalokról? Például efféle kiábrándult nyilatkozatokat:


„Fiatalságunk [...] rosszul nevelt, fittyet hány a tekintélyre és semmiféle tiszteletet nem tanúsít az idősek iránt. Manapság fiaink [...] nem állnak fel, amikor a helyiségbe belép egy idős ember, feleselnek a szüleikkel és fecsegnek ahelyett, hogy dolgoznának. Egyszerűen kiállhatatlanok.”


„Nem táplálok többé semmiféle reményt országunk jövőjét illetően, ha holnap a mai fiatalság kerül hatalomra, mert ez a fiatalság kibírhatatlan, nem ismer mértéket, egyszerűen rettenetes.”


„A világ válságos helyzetbe került. A gyermekek nem hallgatnak többé a szüleikre. Nem lehet messze a világ vége.”


„A fiatalság velejéig romlott. A fiatalok elvetemültek és semmirekellők. Sohasem lesznek olyanok, mint a régi idők fiatalsága. A mai fiatalok nem lesznek képesek megőrizni kultúránkat.”


Mintha a legfrissebb újságcikket olvasnánk. Azonban az első idézet Szókratésztől való (Kr.e. 470-399), a második Hésziodosztól (Kr.e. VII. sz. első fele), a harmadik egy egyiptomi szerzetestől (2000 éve), az utolsó pedig több mint 3000 éves, Babilon romjai között találták egy égetett agyagtáblán.”


/J. M. Petitclerc, szalézi pap, fiatalok evangelizációjáról szóló könyvéből/

2018. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4


Kétezer éve is ugyanezt mondták, és kétezer év múlva is ezt fogják. A szokásos régen-minden-jobb-volt duma.

2018. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
free porn :)
2018. jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
Micsoda kérdés! Hát a 73 feliratkozóm neked smafu?
2018. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Talán az orvosi diagnosztika és a gyorsabb ügyintézés lenne.Ezeken kívül több a kára,mint a haszna.
2018. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8. #3 vagyok. Én úgy látom, hogy ez nagyon relatív, ki hogy látja. Ha teljesen szubjektíven akarunk hozzá állni akkor elvileg csak előnyöket kéne nyújtania az ilyen mértékű fejlődésnek a számítógép iparban. De mivel nem feltétlen tudunk szubjektíven hozzá állni, mivel érző, gondolkodó lények, emberek számára lett kifejlesztve a pc a dolgok megkönnyítése végett ezért én elfogadom a te véleményedet is. Viszont ha bele gondolsz, az emberiség az önmaga ellensége, hisz csak azoknak árthat egy gép akik ezt hagyják is. Lásd, függőséget okoz a túlzott használata, az interneten veszélyekbe botlasz (persze nem, ha nem látogatsz meg ismeretlen oldalakat) és a többi és a többi... Ezek mind az emberektől erednek, az ő felhasználási módjuk eredményezi ezt a sok xarságot...
2018. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!