Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol találok a számrednszerekrú...

Hol találok a számrednszerekrúl normális kidolgozott tételeket?

Figyelt kérdés

Ez áll a tételsorban, de nem találok semmit a neten, csak h*lyeségeket:S


Röviden mutassa be példák segítségével a tízes, a kettes, és a tizenhatos számrendszereket! | Váltsa át a 28-at kettes és tizenhatos számrendszerbe! | Végezze el a következő művelet: 1101 + 1110, 10 × 11 | Milyen kapcsolatban áll a kettes számrend-szer a matematikai logikával?! | Milyen előnyei vannak a bináris számábrázolásnak technológiai szempontból?


Tudtok linkelni normális és használható oldalakat?


2010. jún. 5. 23:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi számrendszerekről akart lenni a címben, csak elírtam.
2010. jún. 5. 23:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyu, én nem jártam gimibe egy napot se, matekból meg hatökörnek tartom magam, de ez annyira egyszerű, hogy egy kettesre össze tudnám saját kútfőből is rakni. Vazze, mit tanítanak abban a gimiben? Azt nem, hogy kell megkeresni valamit? Ne konkrét példa megoldást keress!


Példák a számrendszerekre: A kettes számrendszert használják a számítógépek. Keress rá a Wikipédián és olvasgass. Továbbá: [link]


16-os (hexadecimális) számrendszerben ki lehet fejezni 24 bites színeket (3×8 bit, vagyis 256 a 3-on=16 777 216-ot) 6 db alfanumerikus kóddal, pl FA3C8E. Szintén olvass róla a Wikin és egyéb helyeken. [link]


Nyálazd végig a találatokat, és talán megvilágosodsz!!! Bakker, nekünk 18 éves korunkban nemhogy internetünk, de telefonunk nem volt az egész városba se! Tanulni meg csak abból lehetett, ami az iskolai tankönyvben le volt írva. Nem volt más. Most a bőség zavarában te nem boldogulsz.


Hát, tudod, gyermekem, ha pedagógus lennék, te meg a tanítványom, úgy elvágnálak ilyen kérdéstől is mint a sicc!

2010. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem találok semmit, hanem olyat nem találok, amit úgy meg tudok érteni, amiről majd az érettségin perceket tudok beszélni. A matematika nem tartozik a kedvenceim közé, magyarán szólva ki nem állhatpm, így érthető, hogy eléggé nehezen értem meg. Ebből nem kell arra következtetnek, hogy sík h*lye vagyok, aki reménytelen eset, csak nekem egy kicsit alaposabban kell elmagyarázni a dolgokat ilyen téren.
2010. jún. 6. 22:48
 4/4 anonim válasza:

Előszőr az alapok:


[link]


[link]


Kettes számrendszer:


[link]


A netes keresőbe beírod, és további oldalakat találsz.

2010. jún. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!