Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kihozni a legnagy...

Hogyan tudom kihozni a legnagyobb teljesítményt a számítógépemből?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Adott egy számítógép a következő felszereltséggel:


Gigabyte GA-990XA-UD3 alaplap

AMD FX-8350 processzor (8mag 4GHz)

Gigabyte R7 260X 2GB DDR5 videokártya

2 db Kingston 8GB DDR3 1866MHz memóriakártya (tehát összesen 16 GB RAM)

Kingston HyperX 120GB SSD meghajtó

Western Digital 1TB 64MB SATA3 merevlemez


Windows 7 64 bit-es rendszer van rajta, SSD-re telepítve. Amiket így alap hangon tudtam, azokat beállítottam rajta, pl. az energiagazdálkodásnál a teljesítmény centrikus módra van állítva, a memóriát is mind a 16 GB-ot érzékeli. És most jön a kérdésem:


Miért van az, hogy valahogy mégis olyan, mintha a rendszer egy kicsit vissza lenne fogva? Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem ez nem egy olyan gyengének tűnő gép, és a programok vagy a játékok mégsem futnak olyan gördülékenyen, pedig még az ajánlott rendszer követelményeket is meghaladja a gépem jóval. Esetleg vannak még apróbb trükkök, beállítások, amikkel javítani lehet a dolgon?


Próbáltam még: feladatkezelőben a prioritást állítani

BIOS-t frissíteni (bár nem tudom van-e ilyen szempontból jelentősége).


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 21. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezzel sok mindent nem lehet kezdeni, hogy "valahogy mégis olyan, mintha". Milyen program, milyen játék? Konkrét FPS számok?
2018. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát, azért annyira nem fuh de erős ez a gép. Újabb játékok mellett nem lepődnék meg, ha épphogy minimumon döcögnének azok a játékok. Esport játékokra (dota, lol, overwatch, talán pubg stb) elég ez a gép, de ennyi. A procidat egy 20 000Ft körüli intel proci, a G4560 behozza simán, hiába a 8 mag és a 4GHz. A videókártyád sem olyan erős, az miatt lenne nehéz esport kategóriájú játékoknál erősebbekkel játszanod. De igen, amúgy első válaszolót adom. Adj egy konkrét játék címet, fps számot meg és akkor nem ilyen nagy általánosságokban fogunk beszélni.
2018. jan. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!