Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miből kellene felkészülnöm a...

Miből kellene felkészülnöm a középiskolában?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám ,hogy jövőre megyek szakközépbe és azon belül Informatika tagozatra.Itt kezdődnek a gondok ,hogy a mi osztályunk kapta meg a legszarabb info tanárt!

3.-tól -8.-ig 3 témáról volt szó!És most kapaszkodjatok meg!

Hardverek(később együt vettük vele a hálozatokat meg az internetet),commenius logo,Szövegszerkesztés!5 év alatt ennyi anyagot tudott leadni!

Na most úgy érzem hatalmas bajban vagyok!

Mivel elvileg középiskolában már alap dolognak fogják venni azt ,hogy tudjak 2es számrendszerbe váltani és még sok dolgot!

Na most én nem tudom ,hogy mi az a többi dolog!

Szóval segítenétek ,hogy mit fognak a középiskolában úgy kérni ,hogy azt már kapásból tudjam?


2010. jún. 2. 21:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és HTML-ben tudok programozni már viszonylag egész jól!(Nem az infon tanultuk :D)
2010. jún. 2. 21:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, mert megtanítanak mindent csak oda kell figyelj. 2es számrendszerbe alakítani? Azt nem is igazán használják, nem hiszem, hogy szükséged lenne rá...


Nekem nem kértek semmit, hogy kapásból tudjak. :)

2010. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Üdv!

Először érdemes az ECDL követelményeiből kiindulni:


[link]


Ebből kiváltképp az IT (első modul) a fontos, ami az elméleti alapokat jelenti [amibe egyébként beletartozik a kettes számrendszer is (az azért elég fontos, mivel az egésznek ez az alapja...)].(+az info és kommnuikációt is ide sorolhatnám).


Ami még nehezebb, az a táblázatkezelés (excel) / adatbáziskezelés (access). Ebből az access sztem a programozás után a legnehezebb. A többit modulban semmi különleges nincsen.


Ez az anyag nagyjából lefedi a középszintű info érettségit, emelt szinten ez kiegészül a programozással (pascal, basic stb., ehhez a HTMl prog jó alapot adhat!), ill. az excel és access haladó szintű felhasználásval.

2010. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Megint én: a középiskolai anyag szinte minden tárgy vonatkozásában úgymond ciklikus (azaz pl. magyarnál veszitek Petőfit, Aranyt és a többit, csak [jóval] részletesebben, mint ált. isk.-ben). Ez az info-ra is igaz, és ált. isk.-ben általában az excelnél bonyolutabb dolgokra nem nagyon szoktak rámenni.


Egyébént konkrétan a kettes számrendszerre elég sok módszert láátam már, viszont amit én ismerek, az mindenre jó oda-vissza. (pl. 16-osra, ami szintén elég fontos az informatikában)

2010. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!