Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Bitcointnak és az Ethereumna...

Pharaon kérdése:

A Bitcointnak és az Ethereumnak, miben van az értéke? Van mögötte valamilyen valós érték?

Figyelt kérdés
Addig jutottam, hogy matematikai számításokat oldanak meg a bányagépek. De ebből származik valamilyen haszon? Ezeket a számításokat végül felhasználja valaki? Hogyan működik ez?

2017. dec. 4. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs mögötte valós érték, annyit ér amennyit az emberek adnak érte.
2017. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyik mögött sincs semmilyen valós, kézzel fogható érték.

Se ingatlan, se aranyfedezet.


De maga a koncepció elvileg képes lenne arra, hogy a nehéz matematikai számítások eredménye valamilyen valós kutatást - lásd BOINC ( [link] ) - segítene elő.

Az Ethereum például nemcsak kriptovalutaként működik, hanem "okos szerződéseket" is lehet vele kötni ( [link] ).

Vagy ott a Sia ( [link] és a Storj ( [link] ), ahol a tárhelyed egy P2P hálózat része, és ezért a tárterületért kriptovalutát kapsz.

2017. dec. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sőt van már olyan kriptovaluta, ahol a tudományos számítás elvégzéséért kapsz járandóságot: [link]
2017. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A bitcin úgy kell felfogni mint a pénzszállító autót. A mögött sincs érték, leszámitva magának a kocsinak az értékét, benne van az érték (ha éppen van benne).

Pénz szállítására és tárolására való.

Az pénzszállító autóval is megesik, hogy elértékelődik, ha pl. eltűnik, ha ritka lesz, stb.

A számítások csak a titkosításra való. Olyan mint amikor zárat és kulcsot csinál valaki. Abból van haszon? Nem, az csak védi a hasznot. Ja nem, el is lehet adni a zárat. A bitcoint is. A pénzszállító autót is.

2017. dec. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékig van bennük érték. Mert munka és energia és egy működő rendszer van mögöttük. De az értéküknek nagy részét már inkább a befektetések adják és emiatt kezdenek befektetési lufi jelleget ölteni ami igen veszélyes egy fizetőeszköz számára (és a befektetőknek is akik közül sokan nem akarják látni a veszélyét).

Már szinte csak az növeli az értéküket a most tapasztalható ütemben hogy mindig jönnek újabb emberek akik hajlandóak egyre drágábban is venni belőlük a jövőbeni nagyobb megtérülés reményében.

A hagyományos coinok esetében a "bányagépek" az átutalási tranzakciókat számolják és ezért cserébe kapnak ők is fizetést a rendszertől (cointól függően vagy ennyivel nő is a forgalomba lévő coinok mennyisége tehát újabb coin mennyiséget tartalmazó blokkok is létrrejönnek de vannak fix mennyiségű coin típusok is és ott nem jönnek létre újabbak).

Ez a válasz nagyon le va egyszerűsítve és órák hosszat lehetne részletesen és egyértelműbben írni a téma minden oldaláról - de remélem hogy világos az alapelv.

2017. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!