Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most nem mondjátok hogy vagy...

Most nem mondjátok hogy vagy pentium5-ös gép?

Figyelt kérdés
[link]
2010. máj. 31. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Lényegében a Pentium X az a számítógéped processzorának mikróarchitektúrájára utalt. A pentium szó 5-öt jelent, tehát az már az 5. "generációs" intel volt, ami x86-os architektúrára épült. És gondolták, h ne 586-nak, hanem intelnek hívják, most lehetne már pentium 6-7-es gép is, de ezeket nem így hívják, hanem már Core2Duo, i7, stb...
2010. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Számozás szerint nincs Pentium 5. Pentium 4 után más kategorizálása lett az Intel prociknak (Dual Core, C2Duo, C2Quad, i3-i5-i7).

Én úgy tudom, hogy azért lett az 586 helyett Pentium a proci neve, mert annakidején nem lehtett számot levédetni, mint szabadalom vagy kereskedelmi termék. Ezért kellett, egy jól hangzó név a procinak, ezért lett 486 után "Pentium" a név, ami tényleg 5-öt jelent. Az AMD (és az akkor még létező Cyrix) processzorok 5k86 illetve 5x86 néven jelentek meg.

2010. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

NEm Létezik PENTIUM 5 ez az ember csak Kiirta hogy Jobban Vegyék Egy Dual CORE CPU van benne,megy 8400GS.

Ja meg ha a 8400GS oda rakod egy 3GHZ Pentium Mellé akkor Már Pentium 4 Leesz.Az számit mi van benne.

2010. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én vok az elözö Ne hagyd hogy becsapjanak itt ezen az oldalon tudunk segiteni.
2010. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem akartam megvenni meg semmi..csak olvastam és kicsit meglepődtem...de köszi a válaszokat:)
2010. jún. 2. 20:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!