Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen gépet vegyek?

Milyen gépet vegyek?

Figyelt kérdés
van egy pentium 3as gépem már 12 éves akarnék venni egy pentium 4est de nem vagyok benne biztos hogy érdemes e megvenni mert mi van akkor ha megjelenik rá 2 hónapra a pentium 5 ös akkor már megint elavultnak számít.(olyan gépet akarok venni ami még jó néhány évig ne számítson elavultnak).vagy elég annyi hogy kicserélem a processzort memóriát videokártyát és kész olyan jó mint egy pentium 4es?
2010. máj. 30. 19:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ha gepigeny.hu ra beirok egy játékot akkor nem irja ki hanyas pentium kell akkor csak nem számít hogy hanyas pentium csak abenne lévő dolgokat kell kicserélni (videokártya,ram ,hangkártya processzor9és már pentium 4 ess is
2010. máj. 30. 20:02
 2/15 A kérdező kommentje:
?
2010. máj. 30. 20:02
 3/15 A kérdező kommentje:
jól gondolom vagy nem?
2010. máj. 30. 20:05
 4/15 anonim ***** válasza:

Már a pentium 4 is olyan elavult hogy az hihetetlen xD

A kérdés meg nagyon ikszdééé xD xD xD xD

2010. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem te semmilyen gépet ne vegyél. És ami most van azt is add el, mert a kérdésedből látszik hogy egyátalán nem vagy tisztába azzal amiről beszélsz.
2010. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

esti röhögés is megvolt.. :D:D:D


p4 óta nincs p5.


leszűrtem a kérdésedből hogy nem lehetsz idősebb 12 évesnél tehát gondolom játékra kell majd a gép.

manapság már nincs olyan gép ami fél év-egy év múlva ne lenne elavult..

sajnos nem derült ki mivel játszanál igy nem tudunk segiteni sem.

2010. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Pentium 5ös szerintem nem is lesz.

A pentium 4 után a lassabb processzorú, de mégis gyorsabb szerverekről rájöttek, mitől lehetne igazán gyors egy processzor... (pl. egy P3-as szerver, aminek 2 processzora volt gyorsabban ment, mint egy P4es, aminek csak egy...) így a 3-4ghzes processzorok helyett elkezdték 2 ghz körüli, de két magos processzorok gyártását... A két mag annyit jelent, hogy egy csippen két processzor van. (pontosabban nem 2 processzor, csak néhány része van kétszer).

Manapság már ismét 3-4ghzen vannak, azzal a különbséggel, hogy mostmár 2, 4 vagy akár 6 magot is tartalmaznak a processzorok.


Kb. ennyiről maradtál le a pentium 3 óta... :D

Olyan 60000ft körül már kaphatsz egy jó gépet, a pentium 3ashoz képest nagyon fog tetszeni, de a mai maximumhoz képest elég gyenge.

(pl. Athlon II X2, beépitett videokártyás alaplap, 2gb ram, ház, táp. Ennyi kb. kijön 60-70.000 ből.)

Mennyi pénzt szánnál az új számítógépedre?

2010. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez biztosan jó lesz, videó és egyszerűbb játékok símán mennek rajta.

[link]

Egyébként 2 vagy 4 magúak a modernebb gépek.

2010. máj. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező 3-4 éve használt Pentium 3-ast kapott a szüleitől (ezeket olcsón adták), de volt már akkor is használt Pentium 4, jó öreg vinyóval, sajnos ebbe belefutottam (másfél évet bírt). Vettem újat, egy éve hibátlanul fut.
2010. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja és az újban már 2 magú processzor van.
2010. máj. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!