Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom a mikrofonom...

Miért nem tudom a mikrofonom használni laptopon?

Figyelt kérdés

Van egy fülhallgatóm aminek van mikrofonja. Ha bedugom a laptopba akkor a mikrofont nem érzékeli. Nem találtam meg az Eszközkezelőben sem pedig a rögzítő eszközökben. 4 eres Jack csatlakozója van a fülhallgatómnak, a laptopom pedig egy Asus x555l. Telefonnal működik a mikrofon.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. szept. 9. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a 4 pólusú jack-et kétféle kiosztással használják, lehet, hogy ebbe futottál bele:

[link]

2017. szept. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha a telefonom kezelni tudja akkor a laptop miért nem? Mondjuk nem értem miért nem lehet egy szabvány alapján csinálni az ilyeneket.
2017. szept. 10. 17:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért van a kétféle bekötés, hogy a telefongyártó is el tudja adni a maga fülesét, meg a laptopgyártó is. Vagy csak egy beszipuzott mérnök valamikor valahol félrerajzolt valamit, és mire észrevették, háziszabvánnyá vált, és azóta ott úgy gyártják.
2017. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!