Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul el a gépem?

Miért nem indul el a gépem?

Figyelt kérdés

a Biosban reggel átállítottam 2 dolgot:

Adjust CPU bus Clock(Mhz) 200-at 500ra, mert azt írta az a max.

és a DRAM-ot pedig AUTO-ról 400Mhz-re állítottam.

Most pedig nem indul a gép. Elkezd búgni de nem lép tovább. Mit kéne tenni?:S


2010. máj. 24. 10:07
 1/6 anonim válasza:
biosban vissza kell allitani mindent...ha nem tudod,h mit allitasz, akkor ne probalkozz...bios-ig el tudsz jutni? ha nem, akkor meg kell masik gep,h a biost vissza tudd allitani
2010. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem jut el biosig akkor sem kell másik gép. F*szság.

Gép oldalát leszeded, ha van alaplap dokumentációd megkeresed a bios reset jumpert, ha nincs, akkor a gombelemet kiveszed a foglalatból. Elem foglalat alsó és oldalsó érintkezői közé teszel valami fémet (csavarhúzó, vagy bármi) ami rövidre azárja a + és a - pólusokat. Elemet visszarakod és elindítod a gépet. El fog indulni, de a BIOS az alap állapotra áll vissza. Ha szerencsés vagy minden jó lesz, kivéve a dátum/idő. A fent említett CPU és RAM állapotot a korábbira visszarakod és kész.

2010. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kiszedtem az elemet és visszatettem, de ugyanugy nemjó:S

2×1gb ram van benne, azokat is kiszedtem meg visszaraktam, egyenként is, hátha jó lesz, de semmi:S

megnézem még azt a reset jumperes dolgot.

2010. máj. 24. 11:39
 4/6 anonim válasza:
na ezert ne adjunk harware tanocsot amatoroknek :) A reset nem rossz otlet, de jo azert ha olyan csinalja, aki mar latott ilyet :D
2010. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy az elöbb beindult, de visszamentem BIOS-ba, és most megpróbáltam a lehető legkisebb Mhz-et beírni amit enged. És most megint ez a hiba, de most hiába szedem ki, és teszem vissza nem indul, az elöbb pedig nagynehezen elindult.
2010. máj. 24. 12:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült.
2010. máj. 24. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!