Miért bányéásznak bitcoint még mindig ha más kriptovalutákat jobban megéri?
Mert mint látható, az árfolyamok ingadoznak, bíznak az emelkedésben.
Olyan, mint a tőzsde...
Lehetséges indokok
- magas Bitcoin árfolyam
- stabilitás mivel a Bitcoin a legtámogatottabb CryptoCurrency
- vannak Bitcoin bányászáshoz célhardverek amiket nagy mennyiségben használva még mindig megéri
- akik évekkel ezelőtt ipari méretekben kezdték el a Bitcoint bányászni azok nem álltak át hanem folytatják mert így még mindig jobban megéri mint kifizetni a magas átállási költségeket
- az ipari méretekben bányászóknak később is meg fogja érni - az utolsó kibányászott Bitcoin után is - mert akkor a tranzakciós díjakból élnek majd
- az utolsó Bitcoin létrejöttét valamikor a 2020-as évek közepére jósolják és addig még van idő - de az is lehet hogy egy frissítés után még több bitcoin hozható majd létre és azokat újra kicsit könnyebben lehet majd bányászni
Már most is túl sok bányász van. Ennek a hátrányos hatásai:
- Az egyre gyorsabban növekvő bányászási nehézség - több bányász között oszlanak meg a jutalékok. Ha több a bányász akkor egyre kevesebbet lehet vele keresni.
- A videokártya hiány mert a legtöbb videokártyát - amikkel bányászni lehet - a bányászok veszik meg.
- A videokártya árak drasztikus emelkedése ami az előzőből következik.
A kínaiak álltak rá nagyon a bányászatra - magasan ők bányásszák a legtöbb kriptopénzt - mert náluk olcsó az áram és a hardverek is mert ott a közelükben gyártják a kártyákat.
Európában és Amerikában kevesebb a bányász mert a nagy hozamhoz tetemes befektetésre van szükség. Nagyon drágák a hardverek és az áramdíj.
Ahhoz hogy egy magyar átlag fizetést - levonva a költségeket és az adókat - kibányássz havonta ahhoz 3-5 millió forint tőke kell a bányászgépekre. Ez a tőke egy év alatt megtérülhet ha az árfolyamok nagyjából a bányászási nehézséggel arányosan nőnek - mert a kibányászott pénz átváltási árfolyamától függ a havi bevétel.
Folytatom még egy kicsit. A bányászással nem árt vigyázni mert ha keveset kockáztatsz vele - kevés hardvert veszel - akkor keveset keresel - sokan el is adják a bányászgépeiket egy bizonyos idő elteltével. Hogy sokat keress - egy havi magyar átlagfizetés biztosan legyen a költségek és az adólevonás után - ahhoz nagy összeget kell kockáztatni és ez már több millió forint ára.
Egy éve még azért érte meg a kockázat mert:
- Azóta a hardverek ára is felemelkedett és aki csalódott benne most még ki tud úgy szállni belőle hogy nem bukott rajta. De most a hardverárak is elértek egy maximumot aminél drágábban már nem lenne rájuk kereslet.
- Tavaly kezdték komolyan venni a bányászok az Ethereumot amit nagyon megérte bányászni - de már majdnem feleződött az egységnyi idő alatt kibányászható Ethereum.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!