Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről? Mi...

Mi a véleményetek erről? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Kb. két hete áll fenn a probléma. Random időközönként kékhalál van. Játék esetén meg csak úgy 5-10 perc után kilép belőle és kidob az asztalra mindnél. Olyan is szokott lenni (ez a leggyakrabban), hogy filmet nézek vagy játékon játszok és megáll az egész, csak hang van. Ha ez nem játékban történik, akkor olyan szokott lenni, hogy pár másodpercre tudom mozgatni az egeret, aztán megint nem mozdul semmi, viszont kattintani nem lehet vele. Fogalmam sincs mi lehet a probléma, ha valaki találkozott már ilyennel, vagy ennyiből felismeri a hiba lehetséges okát, annak megköszönném, ha leirná. Arra tippeltem volna, hogy valami túl melegszik, de a videokártya nem megy játék közben sem 60 fok fölé, a többi pedig normál hőfokon van (40-max 45).
2017. júl. 28. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Táp?
2017. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szervÍzbe kéne vinni, de baromi messze van még a legközelebbi is. Én itthon nem tudnám leellenőrÍzni, hogy esetleg mivel van probléma?
2017. júl. 30. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
A megfelelő eszközökkel (nem tudom mi kell, ne kérdezd :D) le tudod mérni hogy a táp mekkora teljesítményre képes áganként. Ebből következtethetsz hogy ki tudja-e szolgálni a hardvereket avagy sem. Én szerintem a táp meg a kártya is ludas. A táp mert nem ad elég áramot a kártyádnak a videókártya meg azért mert nem elég neki amit kap. Próbáld meg az integrált kártyával hátha az úgy jó lesz. Egyébként egy pontos táp típus jól jönne meg a konfigod hogy mit tartalmaz így igazából méregetni sem kellene, meg tudnánk mondani hogy kiszolgálja-e kellő árammal a táp a hardvert avagy sem. Ha meg mostanság jelentkezett akkor is lehet táp, lehet elkezdte megadni magát.
2017. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont volna értelme a méregetésnek ha elvileg ki kellene szolgálnia a tápnak a hardvereidet.
2017. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Pasztázázás? (Csak 1 tipp)
2017. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utánanézek. Egyébként egy CHIEFTEC CTG-500-80P 500W-os tápom van kb. másfél éve és eddig semmi gond nem volt vele, a konfig sem változott azóta. Egy MSI 650Ti 2gb videokártya i3-540 2 magos processzor. Elvileg ennél sokkal komolyabb konfigot is elbÍrna ez a táp. Csak jó lenne már rájönni mivel van a baj, mivel már az a helyzet, hogy a jákékokból 5 perc után kilép, szóval szinte nem is tudok játszani.
2017. júl. 30. 22:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, annak a tápnak a leírt konfigot röhögve kéne vinnie. Nézegesd csak amiket írtunk. A pasztázás állapotát meg ki lehet következtetni a hőmérsékletből, és az nem magas szóval szerintem az rendben van.
2017. júl. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rájöttem mi volt a baj. Nem tudom miért nem próbáltam hamarabb. Az egyik RAM hibás volt. Van benne egy 4 és egy 2gb-s, és mióta a 2-est kivettem semmi gond nincs. Csak hát Így az a probléma, hogy a 64 bites rendszerrel elég gyengén mennek a játékok.
2017. júl. 31. 11:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Az lett volna a másik tippem :D Csak gondoltam várok mire jutsz. :)
2017. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!