Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen átviteli közegekkel...

Taktikus kérdése:

Milyen átviteli közegekkel lehet megoldani a hálózati kapcsolat kialakítását?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
fotonokkal és elektronokkal
2017. jún. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, és természetesen postagalambbal!


[link]

2017. jún. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
Kár is volt megjelenítened a felhasználónevedet, a kérdésfeltevés finom rafinériájából mindenki láthatja, hogy igazi Taktikus vagy.
2017. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fecóka2 ***** válasza:

Szia!

Mivel nem mondtad milyen hálózat, így feltételezem, hogy informatikai adat átviteli.

Klasszikus médium az UTP kábel. Jó mert olcsó és 100m-ig nincs vele gond. Leg leterjedtebb a CAT5E és a CAT6. Esek "CAT" aza kategória számok mutatják a kábel minősítését. Régebben a CAT5 kábel is elfogadott volt, de már inkább kerüljük el a használatát. Átviteli sebesség ezen médiumnál T10Base-től T1000Base-ig terjed.

Jó adattovábbító médium lehet még az optikai kábel. Kicsit drágább mint az UTP, viszont messzebbre is visz. Előnyei között sorolandó fel hogy galvanikusan szigetel. Tehát ha két épületet kötsz össze vele és az egyiket villámcsapás éri, az nem terjed át a másik épületre az informatikai hálózaton át. Fajtái az MM és a SM. Egyik olcsóbb másik drágább. Egyik 2km-ig javalt, másik akár 200km-is is OK. Átviteli sebességre sem lehet panasz 10 Gigabit simán megy.

Következő lehetőség a levegő, Rálátás esetén LASER vagy irányított wifi jöhet szóba. Ha nincs rálátás akkor szórt wifi. Előnye, hogy kicsi a kiépítési idő. Hátránya hogy érzékeny mindenre. (Szomszéd wifi, útba nőtt fa, stb.) Nem túl fürge.

Következő lehetőség 1 sima rézérpár. Érdekesnek tűnhet, pedig ahol a 100m kevés, és a pnz is ott bizony szóba jön. Kell az elejére és a végére is 1-1 modem. :)

Következő eshetőség a koax kábel, na itt az ösöreg ARCNET és ETHERNET hálókra kell gondolni leginkább. Lehet csillagpontos vagy gyűrű vagy sin vagy fa topológiájú. Ősi elaggott lassú. Hagyjuk is. KOAX mint médium kábelmodemmel azonban már egész használható. (Lásd UPC gyors isnternete)

Következő médium a 220V-os rendszer. TP-Link AP2010 és társai. Felteszik az információt a 220-as kábelre. Gyakorlatilag modem modjára működnek. Tudnak pont-pont és pont-multipont üzemmódot is. Előnye hogy nem kell külön drót az adatnak. :) Hátránya, ha becsap egy villám, mindennek 2 pofon jön.1 a tápon át, egy az hálókártyán át.

Következő közeg igazándiból már volt mint levegő, de most mint CB adóvevő, újra előveszem. :) Kilométerekre is el lehet vele kommunikálni.. Csak ugye freki engedény köteles. és jó lassú. :)

Mi lehet még.. Háááát van még egy eléggé exotikus megoldás. Ez a Quantum teleportáció nevű jelenség. Lényegében 1 atomot quantum szinkronba hoznak. Ez után egyik kommunikáció pont kapja az egyiket, másik a másikat. Namármost ha az egyik atomot gerjesztik, akkor erről a másik azonnal tudni fog (gerjed ő is) így máris tudunk 1 bitet ezzel átvinni. gerjesztett 1-es nem gerjesztett 0-s. :) Előnye hogy azonnali! Távolság nem számít. (Nesze fénysebességnél gyorsabb átvitel) Hátránya hogy kísérleti és így iszonyat drága. :D

Hát így hirtelen ennyi jutott eszembe.

Teljesség igénye nélkül...

:)


Üdv.


Fecóka (fecoka@cia.hu)

2017. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!