Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elmagyaráznátok nekem, hogy...

Elmagyaráznátok nekem, hogy mi az a codek pack?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Írtam egy forumba, mert van egy problémám. Ott azt írták, hogy szedjem le a codek packot a gépről.

(a problémám az, hogy filmnézés közben többször lefagy a gép)Ezek szerint a codek pack okozhat ilyen problémát? És ha letörlöm mi fog történni? Mi egyáltalán a codek pack funkciója? Van köze ahhoz, hogy felirattal nézem a filmeket?


2010. máj. 19. 12:19
 1/3 Jenci ***** válasza:

Nos a kodek pakk tulajdonképpen olyan elemeket--programokat--tartalmaz ami lehetővé teszi az adott média lejátszását.Vannak olyan lejátszók--Jet Audio,Media Player Home Cinema stb.--amelyek már tartalmaznak minden olyan kodeket,ami a különböző filmek lejátszásához kell.Ebből következik,hogy nem kell feltenni hozzájuk külön kodek pakkot.

Szedd le nyugodtan a gépedről a jelenlegi pakkot és telepíts fel egy ilyen lejátszót.Egyébként a sok különböző kodek pakk is zavarhatja egymást.

2010. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Media player classic homecinema-val szoktam filmet nézni, illetve van a gépen Combined-Community-Codec-Pack. Akkor ha letörlöm a codec packot remélhetem, hogy nem fog lefagyni a gép filmnézés közben? (én nem értek az ilyesmihez, egy ismerősöm tett mindent a gépre)
2010. máj. 19. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:

VLC portable [link]

...nem kell telepíteni, csak kicsomagolod, elindítva beolvasod a filmet, vagy társítod...ízlés szerint.

A CCCP pedig jó pakk, ha van más is a gépeden, valóban bezavarhat. Látni kéne. Távolítsd el, de valami profi eltávolítóval... (revouninstaller pl)

2010. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!