Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » írnátok nekem jó tápegységet?

írnátok nekem jó tápegységet?

Figyelt kérdés

sziasztok van egy gépem

core 2 quad q9400

8 gb ram

egy gtx 960 ehhez a confighoz írjatok nekem olyan tápegységet ami el birja a gépet árat is kérek mellé

és melyik a leg jobb választás gtx 750 ti vagy gtx 960 ?


2017. máj. 26. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi a keret?
2017. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A 750ti és a 960 között generációs különbség van, persze, hogy a 960 sokkal erősebb, de többe is kerül. Tuningolsz is a cpun vagy alapon használod?
2017. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem szeretném tuningolni meg úgyse értek hozzá igy is el indul rajta minden mai játék elég szépen haver is ezzel a processzorral tolja az új játékokat 1 válaszoló max 10 ezer de minél leg olcsóbb legyen ugy halottam hogy a gtx 960 as vgának elég 400 watt is
2017. máj. 26. 12:12
 4/11 A kérdező kommentje:
persze hogy többe kerül a gtx 960 ár az min1 csak a táp fog meg engem mert amim most van 220 vagy 240 wattos nem tudom pontosan de aszt igen hogy nem elég neki
2017. máj. 26. 12:13
 5/11 anonim ***** válasza:

FSP Hexa+ 400W


Ez az első, amiért megéri pénz kiadni. 12k körülbelül

960 alá elég.

2017. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi de vannak ezek a olcsóbb 400 wattosak vagy azok nem jók? hamar tönkre mennek ?
2017. máj. 26. 12:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy nincsenek olcsóbb tápok. Azt mondtam, hogy ez az első, amiért már pénzt is megéri kiadni.

A többi ipari hulladék. Ajtó támasztéknak tökéletesek, tápnak nem.

Ha érdekel leírom, hogy miért.

2017. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
persze írhatod
2017. máj. 26. 12:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Oké. Olcsóbb tápokból rendszerint kispórolják a védelmeket. Tehát könnyen lehet, hogy ha elszáll, akkor viszi azt is ami mögötte van, a többi hardvered.

Ilyenek a túlfeszültség, túláram, túlterhelés, túlmelegedés, rövidzárlat elleni, védelmek.


Ez, ha meg is döglene, jó eséllyel semmi baja nem lesz pl a 960-asodnak, ami még 3x annyit ér, mint a táp.


Másrészt sokszor hülyeséget írnak az olcsóbb tápokra és kamu a szám, ami rajta van.

Rohadtul nem tud leadni pl 400W-ot a 12V-os ágán (ezt az ágat használja a vga és a cpu is) , sőt még ha összteljesítményben fel is lehet róla venni (tehát az összes ágán egyszerre) akkor sem bírja huzamosabb ideig és meghal.


Végül a feszültség ingadozásról is szót ejtenék. Vannak olcsóbb tápok, amik képtelen az ATX szabványban meghatározott feszültség értékeken belül maradni komolyabb terhelés alatt. Kilépnek ezekből, ezzel károsítva az alkatrészeket. Ezt egzakt módon ki lehet mérni tesztekkel.


Amit ajánlottam az nem egy jó táp. De legalább már nem veszélyes a gépedre nézve.

2017. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hmm és tápot számítógép boltokban érdemes venni ? mert venni akartam egy gt630 as videokártyát mert aszt hittem jó kártya de mégis ki derült hogy nagy rakás szar és 25 ezer ft ért árulta a csávó -.- amit már gtx 750 ti veszek használtan na de ez még semmi utána kínálta nekem a gt 720 arra nem mondott árat de aszt mondta az a videokártya csak is ddr5 ös rammal tud működni na ott volt végem
2017. máj. 26. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!