Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha az XP telepítőjén lévő...

Ha az XP telepítőjén lévő rendszerhelyrellító konzolt elindítom, az ottani fixboot parancs érintetlenül hagyja a rendszerpartíción lévő adatokat?

Figyelt kérdés
Az XP betöltőképernyőcsík lefutása után automatikusan újraindul a gép. Ilyen már korábban is megtörtént, csak formatálás és újraelepítés segített. Most viszont van néhány adat, amit mindeképpen le kellene mentenem. A kérdésben látható módszerre gondoltam. Vagy valakinek esetleg lenne más javaslata?
2010. máj. 17. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
a fixboot a bootsektrot írja fölül. Szóval az nem csinál semmi olyat, amivel te jobban járnál. Szerintem egy linuxxal menj be live módba és másold le úgy az adatokat és aztán telepítsd újra a gépet.
2010. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen tölts le egy BARTPE-t cd-ről bootol elég lassú ugyan de látja a hálózatot és usb-s külső vinyókat is.
2010. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Abba a konzolba írd be ezt:

chkdsk C: /F (vagy /J, de ha /?-t írsz, akkor ki fogja írni, és azt használod, amelyik létezik is...)

Ez az esetek nagy részében megjavítja a windowsod, ha mégsem, akkor újra kell raknod... (Az telepítő cédén először entert nyomsz, aztán van még egy javítás opció... ez újra telepíti az oprendszert, az adataid megmaradnak...)

2010. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minipe XP CD, CD-ről boot, mentendő dolgokat kimásolni. Utána lehet újratelepíteni
2010. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a módszer már XP,Vista és W7 rendszeren is segített adat vesztés nélkül helyreállt a rendszer.

2010. máj. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálkozom a Bart PE-vel! Hétfőn jutok kölcsöngéphez, majd beszámolok az eredményről.
2010. máj. 20. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Eredmény?
2010. júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, elfelejtettem visszajelezni. Sikerült, azóta már többször is használtam. Köszönöm még egyszer az ötletet!
2010. júl. 8. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!