Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám eltűntetni,...

Hogyan tudnám eltűntetni, illetve megszűntetni/kikapcsolni?

Figyelt kérdés

Régebben felraktam a windows7-et xp mellé és amikor bekapcsoltam a gépet bootolás elött bejött egy választó oldal ahol ki kellett választanom, hogy melyik oprendszert akarom elindítani.Mostmár letöröltem a w7-et és visszacsináltam a régi állapotra, de ugyanúgy jön az a választó és ki kell választanom a "korábbi windows verzió" vagyis xp elindítását.Külön meghajtón volt vagyis van egy 320 gigás vinyóm abbol csak 300-at jelenít meg és 100 amin az xp volt meg 200 amire a cuccokat mentettem és egy partrícionáló progival szétosztottam 4 felé vagyis:50/100 xp-nek és 50/100 w7-nek most vissza csináltam 100/200-ra és ugyanúgy megkérdezi bootolás elött

idegesít ha valaki tudna valami beáálítást vagy ötletet megköszönném és bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de megpróbáltam értelmesen :)


2010. máj. 13. 13:03
 1/6 czibles ***** válasza:

vinyónak a legelején van egy úgy nevezett MBR ( [link] ) rész és ez tárolja ezen információkat. ezt kell módosítanod, hogy csak az XP legyen és az induljon autómatikusan.


XPnél sajnos nem tudom, hogy hogyan tudnád modosítani ezt.

de ne feledd google a barátod.

2010. máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én erre gondolok:

Sajátgép-rajta jobb klikk > Tulajdonságok

Speciális fül és a többi a képen


[link]

2010. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a start menu futtatas bapancsaba beirod: cmd.exe, es az ott kapott "dos prompt"-ba beirod: " fdisk /mbr "
2010. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, de sajna nem sikerült az első válaszolónak nem tudtam kipróbálni az 5letét mert hát ugye kéne xp-n az az mbr csak nemtudjuk, h lehet elővarázsolni a második válaszolónak meg nekem ugyanúgy van beállítva mégis csinálja a 3.nak meg nem nagyon értek ahhoz a cmd-hez vagy mi :S, és amikor beírom azt irja ki, hogy a megadott nevet (fdisk) a rendszer nem ismeri fel :/ de azért köszi..
2010. máj. 13. 16:03
 5/6 czibles ***** válasza:

az MBR az nem a XPden van. gondolom nem olvastad el a wikipediás linket amit adtam...

az utánam lévő 2 hozzászóló 2 alternativ megoldást mondott arra, hogyan tudod módosítani az MBR-t.

2010. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

de elolvastam de nekem az kínai:S és nem tudtam meg, hogy lehetne és azt h Xp-n azt erre értettem vagy akkor félreértettem:


"XPnél sajnos nem tudom, hogy hogyan tudnád modosítani ezt.

de ne feledd google a barátod."


és google-n is kerestem megoldást mbr-re de hiába nem találtam :S

2010. máj. 13. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!