Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem töltötte be a...

Miért nem töltötte be a windows a felhasználói fiókom beállításait?

Figyelt kérdés

Bejelentkezés után úgy tölti be az asztalt mint amikor létrehozunk egy új fiókot és először bejelentkezünk.

Asztali ikonok, háttérkép, tálca eszköztár minden alap.

Firefox is szűz és kéri, hogy ő legyen az alapértelmezett.

Már másodszor fordul elő, újraindítás helyrehozta és betöltötte, de elég ijesztő, hogy eltűnhet minden.

gondolok itt elsősorban böngészési adatokra, bejelentkezése, elmentett jelszavak, könyvjelzők.

Van okom aggódni?



2017. ápr. 6. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Van okod aggódni, ez akkor szokott történni, ha a fiók információit tartalmazó fájl(ok) sérült(ek). Vinyó hibára gyanakodnék először, ha többször is előfordult már.


Természetesen gyakori hiba az is, amikor az emberek nem szabályosan állítják le a gépet, és ezért sérülnek ezek az adatok. Pl. egy áramszünet után ilyen hibába futni sajnálatos, de természetes jelenség.

2017. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A fájlok sérültek vagy a lemez terület ahol ezek a fájlok vannak? szektorhibák?


Fel van rakva a hd sentinel, de őszinténszólva nem tudom használ-e vagyis mutat valós teszteket. .

C lemezre pl olyat ír, hogy "A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 313 alkalommal.

Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett."

Eközben Teljesítmény 100%, kondíció 100%.

Ebben csak az a bökkenő, hogy többször előfordult más jellegü hiba pl totális lefagyás, vagy ok nélkül ujraindulás. a 313 alkalom pedig változatlan direkt figyelem. Szektorhibákat nem is ír ami okot adhatna a rendszer instabillá válására ha pont azon a területen van a hiba ahol rendszerfájlok vannak.


Viszont egy másik fizikailag is külön lemez amin filmeket, zenéket stb tárolok arra ír szektorhibákat: "A lemez felületén található 1 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A lemez önteszt során talált 12 hibás szektort.

A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.

A lemez felületén található 13 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)."


Ezen a lemezen nincsenek telepitve programok csak adat van, nem befojásolhatja az indulást.


Felmerült már a merevlemez hiba gyanuja, ugyanis volt egy eset, hogy lefagyás utáni ujrainditás nem sikerült olyannyira, hogy még a Bios sem töltött be, nem is csippant.

Teljes kikapcs / áramtalanitás ujrapróbálkozás után sem. Azthittem az alaplap halt meg.

De olvastam egy helyen, s kipróbáltam, hogy lekötöttem a C merevlemezt s anélkül inditottam be, s lám csippant és a bios is betöltött. Majd kikapcsolás, ujbóli csatlakoztatás újrainditás után gond nélkül ment meg azóta is szerencsére megyen.

Mivel 6 éves elmult már , nem egy mai darab, félek hogy a halálán van. És egy op rendszer újítás nem sokat segít csak időt ölök bele.

2017. ápr. 6. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Az említett adatok a rendszer meghajtón vannak, ezen belül is főleg a documents and settings\x\ntuser.dat fájlban.


Ha a lemezterület nem sérült, okozhat hasonló hibát az is, ha a gép rossz adatokat ír a fájlba, például memóriahiba következtében. Érdemes azt is tesztelni, főleg, ha fagyások, meg efféle dolgok is vannak.

2017. ápr. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt mivel, hogyan tudnám tesztelni?


Újdonság, tegnap este nem volt hajlandó kikapcsolni, negyed órán keresztül a "kijelentkezés" felirat volt.Restart, ujratöltve, majd kikapcs.

De ma délutáni bekapcsnál megint nem volt hajlandó bootolni biost sem. Csak miután lehuztam a merevlemezeket, majd vissza restart és most betöltött.


Tanácstalan vagyok, hogy most fizikailag haldoklik valami, vagy az 5 éve futó windows fájljai sérültek már annyira.


Servisbe esetleg tudnak valami komolyabb eredményesebb diagnosztikát csinálni felhasználóbarát áron?


Szivesen ujratelepiteném, de ha haldoklik a hdd akkor adtam a szarnak egy pofont vele.

2017. ápr. 7. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!