Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet újratelepíteni a...

Hogyan lehet újratelepíteni a windows xp-t? Van egy acer netbookom, de nincs rajta cd-meghajtó és D sem, csak C. Néha elindul a windows, de pár perc után mindig összeomlik vagy egyáltalán el sem indul. (sürgős)

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne újratelepíteni a windowst, ha nincs telepítő cd-m és pendrájvon sincs xp (az xp a gépemen eredeti), csak a termékkulcs van meg? Az adatok elvesznének a c-ről? Vagy vigyem szervizbe? Még van rá garancia, de nincsenek nálam a papírok most, és nem akarok heteket várni, amíg nálam lesznek.
2010. máj. 12. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha alapból volt rajta XP, vagyis első indításkor bejött az XP telepítő, akkor nagy eséllyel, még mindig rajta van...

Hirens Boot CD

[link]

Ez kell neked. Feltéve egy pendrivera, megkérdezi, hogy honnan akarod indítani. Nálam Acer netbookon van 3 opció, xp, vista és hogy induljon a pendriveról. Vistam nincs is fent, de a Vista opció behozza az XP telepítőjét.


Az unetbootin programmal teheted fel egy pendrive-ra.

[link]


Akármilyen más PC javító csomaggal is működhet, amely a GRUB-ot használja automata beállításon.


Ha nincs a gépeden XP telepítő, akkor:

[link]

Vagy pedig a neten van egy csomó hasonló dolog.

2010. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Külső cd meghajtó, vagy pendrive-os telepítő jöhet szóba. Persze a termékkulcs birtokában elviheted a szervízbe is, bár én furcsállom, hogy nem kaptál telepítő cd-t a géphez, csak előre telepített xp-t egy kulccsal. Az adatok természetesen elvesznek a C-ről, hiszen telepítésnél le szokás formázni a meghajtót.


Pendrive-os telepítésről ha többet akarsz tudni, akkor írd be a Google-ba ezt: xp telepítés pendriverol


Lesznek nagyon hasznos találatok már az elején. Csak nem akartam ide linkelgetni mázsaszámra őket.

2010. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, majd kipróbálom.

Ha elvinném szervizbe, ott azért ugye tudnak adatmentést végezni?

2010. máj. 12. 12:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Természetesen tudnak. :) A szervizt én csak amiatt említettem, hogy egy termékkulcs birtokában, elméletileg ha van jogtiszta XP-jük, akkor tehetnek fel neked egyet. Legalábbis én így gondolom, de lehet, hogy nincs igazam. Bár kéne ilyen megoldásnak lennie náluk, hiszen a kifizetett oprendszert végülis nem kaptad meg lemezen, holott azt azért illene odaadni, ha már egyszer kulcsot kaptál.
2010. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válasz(oka)t :)

Inkább elviszem szervizbe, mert biztos nem véletlenül száll el mindig a windows...Bár egy pár hónapos gépnek nem lehet(ne) túl komoly baja.

Telepítő cd-m valóban nincs, nincs is agépen cd/dvd-meghajtó, viszont xp gyárilag van a gépen, a gép alján meg ott van az a windows-matrica.

2010. máj. 12. 13:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Az addig rendben van, hogy nincs meghajtód, de az oprendszert kifizetted a gép árában. Tehát az újratelepítés lehetőségét valamilyen módon biztosítani kéne szerintem. Gondolom mikor megvetted, nem mondott senki olyat, hogy ezt a rendszert csak egyszeri alkalomra adják...Ez nem egy okosmobil, amin van egy mobil oprendszer, és azt tényleg nem szokás telepítgetni...asszem nem is lehet, maximum frissíteni. Olyat el tudnék képzelni, hogy a termékkulcs birtokában biztosítanának pendrivera letölthető oprendszert, aztán azt tudnád feltenni egy ilyen esetben, de egy XP esetén ez nemigen jöhet szóba ugye. :) Amúgy a gép elszállása sokmindentől lehet, akár vírus, akár program, akár egy hibás driver, de persze lehetnek fizikai okai is, melegedés, hibás memória...és még ezer más.
2010. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az adatmentéshez:

Ha van neted letöltheted a következő particionáló progit ami amúgy ingyenes.


EASEUS Partition Manager Personal


Ezzel a progival ketté vagy több részre bonthatod a C:\-meghajtódat és oda elmentheted az adataidat amit meg kívánsz őrizni.

Ezt formázás nélkül teheted meg tehát nem kell a rendszert újratelepíteni. A progival átméretezheted a partíciókat vagy akár ketté is oszthatod, és csak egy ujraindítás az ára. Kész is van a használata nagyon egyszerű.

2010. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A wint úgy lehet megmenteni hogy szabad helyet kell hagyni legalább 2 GB-ot a C-n ha nagyon televan.


Avagy meg kell pucolni a regisztrációs bejegyzéseket és töredezettságmentesíteni kell, ezeket pedig hetente legalább 1x.

2010. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Esetleg nem lehet valamilyen billentyűkombinációval előcsalogatni a windows telepítőt? A ctrl alt del nem működik...

2010. máj. 12. 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Acer erecovery
2010. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!