Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell úgy felrakni az...

Hogy kell úgy felrakni az xp-t hogy normálisan bootolja a cd-t?

Figyelt kérdés

Beteszem a cd-t megnyomom az F8 at (beállítottam F11 ben a boot helyét) kiir mindent hogy Starting caledron dr-dos vagy mi meg mindent kiir végül azt irja a végén hogy [DR-DOS]:(A:):

bármit irok bele semmi beirtam CD ROM kiirt valami invalidot.

Kérlek segítsetek!Meg néha olyat is kiad hogy valami angol szöveg és (Y/N)

ez az egész fekete háttérben van fehér betűkkel.


2010. máj. 11. 13:54
 1/4 bp1985 ***** válasza:
Első körbe bootos win xp kell. Második.: Berakod, és elindul. Semmit nem kell állítgatni, mert fel fogja ismerni. Kiírja majd, hogy a számítógép indításához nyomjon meg egy billentyűt, vagy valami ilyesmi. Potosan már nem emlékszem. Ott megnyomod, majd feltelepíted.
2010. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

OMG! Ha nem láttál még DOS-t és nem is használtál, akkor felejtsd is el.


Ha beteszel egy XP telepítő CD-t, akkor boot-oláskor kiírja, hogy a CD-ről való induláshoz nyomj egy gombot (bármilyet... mondjuk SPACE)

Ha nem írja ki akkor sose fogsz arról a lemezről telepíteni XP-t... de inkább szólj valakinek, aki már legalább látott XP telepítést és csináltasd meg vele.


CSak mellékesen, ha beírod CD ROM:

az kb így néz ki:

A:\cd rom


ez azt jelenti, hogy az A meghajtó ROM könyvtárjába lépjen be :P

2010. máj. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mindkét előttem szóló egy dolgot felejtett csak el.


először is be kell állítani a BIOS-ban hogy elsőnek cd-ről bootoljon, anélkül hiába teszed be a lemezt nem fogja indítani. újabb gépeknél induláskor látnod kell olyat is hogy Press F12 for boot menu , vagy hasonló. általában F12 vagy F8 gombot megnyomva felhoz egy menüt amiben szintén ki lehet választani hogy a cd-ről próbálja először a bootolást. utána ha benne volt az XP telepítő lemez akkor irni fogja hogy Press any key to boot from cd..... és akkor nyomni kell egy gombot és már indul is az XP telepítő

2010. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bp1985 ***** válasza:
Előzőnek. Az én gépemen, meg amiket eddig telepítettem, nem kellett, mivel nem ilyen tákolt fos windowst próbáltam ráerőltetni. Automatikusan kiírja, hogy nyomj meg egy gombot.
2010. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!