Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik notebookot...

Szerintetek melyik notebookot valasszam?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Ezt a két notebookot néztem. Az acerbol szerintem i3-as lesz 8gb rammsl es 256 giga ssd-vel. Nem tudom eldönteni melyik legyen, mert tudom hogy az asus jobb, de ugye az acer ssd-vel van, konnyebben tudnam hordozni mert kisebb a sulya es a merete is. A kijelzo is szamitana. Jatszani nem nagyon szeretnek inkabb videovágásra, képszerkesztésre meg alapfunkciókra.


2017. márc. 3. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen a kettő közül szeretnél vagy nyitott vagy más opcióra is ? Ha igen írsz egy keretet ? Szerintem van ezeknél jobb ajánlat is a piacon :)
2017. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Más ajánlatokat is szívesen meghallgatok.. a keret 200 ezer körüli.. es az is fo szempont hohx ne legxen tul nehez, vastag..
2017. márc. 3. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:

sajnos ultrabookok amik igazán vékonyak és könnyűeknél limitált a helyzet ,de az "asus zenbook" kiszerelései amik amúgy az acerhez hasonlítható .


[link]


(ez csak egy mintapéldány érdemes átlapozni a hasonló jelzésűeket)


például "regular" notebooknál nehéz belőni a súlyt (tapasztalat) volt gamer laptopom egy msi ami nem volt könnyű cipelni igaz masszív is volt . nem tudom milyen komoly videóvágási műveletekre szükséges de azok erősen igénybe tudják venni a processzort is. De ami fontos az a SSD legyen benne legalább 8 giga ram és minnél jobb processzor. Sajnos az i3-asból is ilyenekbe az u jelzésű energiatakarékos processzorok igazából lepkefingok :( egy i5-ös hq jelzésű processzor már jobban illene bele csak amibe i5-ös hq processzor van az nem ultrabook hanem "regular" noti az a kérdés melyik ujjad harapd le és igazából ezt nagyon nehéz megmondani hogy az ssd hiánya vagy a gyenge processzor fáj jobban . Ha kevés videóval dolgozol ne habozz, az ultrabook jó társ a mindennapokra. Ha nem akkor a legolcsóbb alternatív megoldás sajnos az un. alsókategóriás "gamer laptopok" alias acer aspire v5.

2017. márc. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ..

[link]

[link]

Es akkor ha ezrkrt nézem melyik lenne jobb?

2017. márc. 4. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az acer swiftre tenném le a voksom 7. generációs kaby lake processzor integrált kártyája is "vállalható" kompakt kis gép mindennapokra picit modernebb, persze én még mindig ajánlom az acer aspire v5-öst vagy egy asus rogot is kapsz 250ért ami bár "gamer" gép (magyarországon úgy van hirdetve valójába egy erősen belépő szintű csak ami bár anyaghasználatba elmarad és elegenciára is és súlyba 1 vagy fél kiló többlet) alkalmasabb a keményebb feladatokra is.


[link]


ahogy egy gtx 950m között is már számottevő a különbség a hd 620-hoz .


Ha van egy asztali géped mellette ami a komolyabb feladatokat ellátja akkor nem fontos ilyenbe gondolkodni. De ha nincs hosszabb távra akkor érdemes gondolkodni, hogy elcipelem azt az 1 plussz kilót a vállamon kezembe még ha nincs is benne ssd (amit később lehet venni bele/mellé) ellenben a processzort a másikba nem tudod erősebbre =/ Ugyanez a memória is míg ezt jobb esetben 16 gb-ig bővítheted addig egy "gamer" laptopot 32 esetleg 64-ig.


Szerintem aludj rá párat :) nézz be egy boltba ahol vannak Media Markt vagy nem tudom hova való vagy esetleg Radium, Laptopszalon. Tapogasd meg, emeld meg, billentyűjét nézd meg melyik kényelmes gépelni (gondolom nem dugsz rá billentyűt még pluszba neccesebb cipelni mint egy egeret). Tapipadja milyen. Ez olyan mint egy cipő ki kell próbálni hogy érezd , hiszen te használod nap mint nap aztán netről megrendeled ahol olcsóbb :D . Egeret is úgy választ jobb esetbe ember ami a kezének és csuklójának jól esik.


[link]


szerintem pl "bomba" vétel lenne ha nincs mellette asztali géped.

2017. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!