Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Facebook profilképnél png...

Facebook profilképnél png vagy jpg formátum érdemes?

Figyelt kérdés

Minőségi szempontból kérdezem. Remélem lesz itt pár hozzáértő aki rámszán pár percet és elolvassa amit írok, és tudna is segíteni. :)

Szóval picit utána jártam a dolognak, és összességében annyival lettem okosabb, hogy png-t érdemes használni, mert azt jobban feldolgozza a Facebook, nem mósodik el, többnyire éles marad, hiába változik a mérete és kisebbé tömöríti. Az én huawei p8 lite telóm viszont alapból jpg képeket csinál. Azt valahol át lehet állítani, hogy png formátumút csináljon? Vagy ha jpgt csinál, és megszerkesztem a képet, és utána elmentem png-ként, akkor az számít igazából?

Illetve olyat is olvastam, és tapasztaltam is, ha jpg képpel próbálkozok és újra és újra megszerkesztem valakivel, akkor újra és újra romlik a minősége, ha jpg-ben marad. Ezért ha egy kép szerkesztve van, és eleinte jpg-ben tartom, aztán átkonvertálom png-re, ti szakmai tudással tudjátok, hogy az segít? Mert én láttam is különbséget, meg nem is. Szóval nem igazán tudom eldönteni.

Szóval ha facebookra képet, többnyire minél jobb minőségű profilképet akarok, akkor maradjon mindenképp nagyméretű (pl ne méretezzem át 4000x2000ről 2000x1000re) és maradjon mindig png formátum, hiába sokkal több ideig tölt? Mert amikor feltöltöm néha tényleg nagyon hülyén kezeli le, és teljesen megváltoztatja a minőségét..


2017. jan. 26. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

a png tömörítetlen, így jobb minőségű, mint a jpg.

pl.: png: 100 egységnyi információ a képről vs. jpg: 80 egységnyi információ.

Ha egy png-ből jpg-t csinálsz, akkor az eredetitől rosszabb lesz a minősége.

Ha jpg-ből png-t csinálsz, semmi nem fog változni, hisz 80 egységből nem tudsz 100-t csinálni.

Viszont, ha a kamerád kizárólag jpg-be ment, akkor bukta a dolog, annál jobb nem lesz.

2017. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És ha a telóm ugyebár jpg-t csinál, megszerkesztem és png-be mentem, akkor ott igazából semmitől sem lesz jobb, az oké hogy nem lesz jobb a minősége, de legalább romlani nem fog? :)
2017. jan. 26. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:
elvileg nem, de ha mégis, valószínűleg észre se veszed a különbséget.
2017. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!