Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopomba, új akksit vettem....

Edem0673 kérdése:

Laptopomba, új akksit vettem. Videó nézés meg egyéb kisebb dolgoknal bír két és fel órát. Amikor játszok vagy videót renderelek, akkor csak úgy kikapcsol. Amikor visszakapcsolom merült max 2%-ot. Visszaküljdem gariba?

Figyelt kérdés

#akkumulátor #laptop #laptop indok nélkül kikapcsol
2017. jan. 18. 21:11
 1/7 Hominida ***** válasza:
Akkor is kikapcsol, ha tápról játszol? Ha nem, akkor csak az aksi nem bírja szuflával a terhelést. A gyártó viszont nem felelős azért, ha te olyan aksit választottál, ami nem szolgálja ki a gépedet, de maga az aksi hibátlan. Szóval garanciális kötelezettségük nincs, legfeljebb a bolt segíthet, ha hajlandók visszavenni.
2017. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az akksinak elméletileg bírnia kene mert teljesen ugyan annyi voltos mint az eredeti, csak ezer mah-al nagyobb a kapacitása :I ahonnan vettem (aqua) megprobaljam visszaküldeni? Amugy tápról nem csinálja ezt :(
2017. jan. 19. 14:31
 3/7 Hominida ***** válasza:

Ha két héten belül vetted, netenrendelve, postán vagy futárral vagy valami átvevőponton, akkor, ha nincs rajta sérülés, visszaküldheted vagy visszaviheted azzal, hogy sajnos nem felel meg, pénzt vissza.


Az Aqua egyébként kimondottan jó bolt, nem hiszem, hogy valami ócskaságot küldtek.


Ha már túl vagy a határidőn, kérni még akkor is szabad tőlük a cserét, csak akkor már csakis rajtuk múlik, hogy megteszik-e.


Az aksinak a feszültségen kívül a folyamatosan felvehető áramerősség is a tulajdonságai közé tartozik, más szóval a teljesítménye, ami nem derül ki a tárolt energia nagyságából. Ha túl nagy áramot veszel ki, akkor csökkenhet a feszültség, és a gép akkor kikapcsol. Megnézheted a Speccy programmal a Motherboard feszültségértékeit alapjáraton, írd fel. Nézd meg erős, de nem kritikus terhelés alatt is, vagy követheted figyelemmel renderelés közben is. Ha már tartósan tized volt nagyságrendű az esés, akkor gyenge.

2017. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahha, értem, köszönöm. Hat kb egy hónapja van meg csak eddig meg nem tudtam nagyon megizzazsztani ezért csak most derült ki a hibája. Gondolom ehhez az Aida 64 is jó, illetve ezt a fogyasztást megnézhetem tápról is? Mert akksin szerintem nem tudnám mivel ugye kikapcsol.
2017. jan. 19. 19:18
 5/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem a fogyasztást, nekem konkrétan nem esett le, hogy most a megfelelő értékben van e vagy sem, így inkább lőttem róla pár fotót (igaz telefonnal, de a lényegen nem változtat) ide rakom a linkeket: [link] [link]

A válaszokat előre is köszönöm! :)

2017. jan. 19. 19:52
 6/7 Hominida ***** válasza:

Sajnos nekem sincs mihez viszonyítanom, de nem látok benne semmi extrémet. De a fogyasztásnak nem esnie, hanem nőnie kell a terhelés hatására. A felvett áram erőssége mindig úgy számítható ki, hogy a fogyasztást osztod a feszültséggel. Amikor az aksik túlmelegednek, annak mindig az az oka, hogy túl nagy áramot vesz ki belőlük a fogyasztó, vagy éppen a rövidzárlat.


A gép kikapcsolásának oka a feszültség csökkenése lehet. Persze, ha lekapcsol, akkor már nem látod, de miután ráeresztetted a gépet arra a munkára, amitől le szokott kapcsolódni (például a renderelésre), akkor válts át a mérőprogramra, és nézd ott a feszültséget. Ha valamelyik egyszer csak csökkenni kezd, majd a gép végül kikapcsol, akkor megvan a kikapcsolás oka. A többin onnantól lehet agyalni. Ha már figyeled, akkor pillantgass a hőmérsékletekre is, mert ha az nagyon megnő valahol, szintén leállást eredményez, bár annak tápról is ugyanúgy jelentkeznie kellene.

2017. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat. Most majd megfogom úgy is próbálni, hogy akksirol, és akkor gyorsan rapillantok a fogyasztásra. A hőmérséklettel szerintem nincsen probléma, mert rendereles közben maximum 83 fokra megy fel. Egyszer kétszer felment 85-re, de akkor a ventik egyből felmentek 3800 rpm-ről 4000-re.
2017. jan. 21. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!