Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » XP alatt tetszőleges file-hoz...

XP alatt tetszőleges file-hoz lehet commentet, szerzőt, címet, kategóriát írni, ezeket más oprendszer alatt is vissza lehet olvasni? Egyáltalán hol tárolódik az infó, hiszen minden file-nak megvan a maga szinaxisa. Vagy ez az NTFS tulajdonsága?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 08:16
 1/2 MaXXeGee ***** válasza:
Szerintem, ugyanúgy látszik ez más oprendszerben is, és ezt csak logikával kikövetkeztettem. Pl amit a fényképezőgép beír a fájlba információt (azaz egy képbe) azt bármelyik oprendszer alatt meg tudod nézni. ugyanez a letöltött zenékkel (bár azt nem fényképezőgép csinálja :D de aki feltette az lehet, hogy vista alatt írta meg a számcímet előadót kommentet stbstb mégis megjelenik bárhol:)
2010. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy szerinted hogy van, hanem hogy mi az igazság. Megjegyzem linux alatt nem látszik, mert nyilvánvaló, hogy az XP aját maga tárolja el, hiszen minden file-nak saját struktúrája van, pl. egy jpg-nek megvan a konvenciója, és hogy mit lehet tárolni benne. A kérdés csak az, hogy ez a személyes beállítások vagy NTFS vagy mihez kapcsolódik?!
2010. máj. 26. 08:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!