Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha a...

Mi történik akkor, ha a processzor túl melegszik?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy lefagy a gép, de tönkre fog menni?
2010. máj. 4. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon túlmelegszik, akkor igen, tökre fog menni.
2010. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2003-04 óta minden gyártónál az alaplapon be van építve az overhealting opció, nem tud a procid kisülni semmi esetre sem. Még venti nélkül sem.

Amugymeg: a prociknál meg van adva a TjMax érték, ált 90-100fok körüliek, típustól függően. Ha ezt eléri, akkor vagy visszaveszi az órajelet, vagy lekapcsol a gép, vagy a többmagosoknál az az adott mag kikapcsol picit, majd vissza. Ettől nem megy tönkre, de nem lehet így használni őket, 80 fölé ne menj semmi esetre sem terhelés alatt, mert rövidül az élete. Láttam már 100fokon járó Q8200-őt, semmi nem történik, mikor egyik mag eléri akk kikapcsol, majd pár sec és vissza. Így meg a többi magnál is, szal nem tudnak beszarni íly módon. De ne kísérletezz.

2010. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De azt hogyan tudom megnézni, hogy hány fokos?
2010. máj. 4. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
1 szó: EVEREST
2010. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. máj. 5. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!